Gündoğan heeft klacht tegen Volt ingediend bij Tweede Kamer
AMSTERDAM (ANP) - Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan heeft vorige week een klacht ingediend tegen de partij Volt bij het zogeheten College van onderzoek integriteit van de Tweede Kamer. Zij wil dat het college onderzoek doet naar haar schorsing door de Volt-fractie, zegt haar advocaat Geert-Jan Knoops tijdens het kort geding dat ze tegen de partij heeft aangespannen.
Gündoğan werd afgelopen zaterdag uit de Volt-fractie gezet, omdat zij zich volgens de partij schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Eerder al werd ze geschorst als fractielid, zodat de mensen die een klacht over haar hadden ingediend veilig konden meewerken aan het onderzoek, aldus de fractie. Volgens Volt zou Gündoğan zich schuldig hebben gemaakt aan "handtastelijkheden, ongewenste seksuele avances, intimidatie en misbruik van positie".
Gündoğan wil met het kort geding die schorsing terugdraaien en een schadevergoeding. Want die schorsing is volgens haar advocaten onterecht en ingegeven door "oneigenlijke motieven".
Concurrente
Mensen in de fractie zouden volgens Knoops af willen van Gündoğan. Iemand uit de fractie zou haar functie willen overnemen of haar niet meer als concurrente willen zien voor de Europese Verkiezingen, aldus Knoops. De advocaat relativeerde de klachten van seksueel overschrijdend gedrag: volgens hem ging het enkel om "een tik op de billen en opmerkingen over uiterlijk".
Gündoğan wil dat het college van de Tweede Kamer de integriteit van de Volt-fractie onderzoekt. Volgens haar advocaat heeft het college de klacht nu in behandeling en onderneemt het "zo nodig" actie.
Het College van onderzoek integriteit werd vorig jaar april ingesteld. Het onderzoekt of Kamerleden de gedragscode van de Tweede Kamer naleven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
10 uur geleden