Gündoğan heeft klacht tegen Volt ingediend bij Tweede Kamer
AMSTERDAM (ANP) - Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan heeft vorige week een klacht ingediend tegen de partij Volt bij het zogeheten College van onderzoek integriteit van de Tweede Kamer. Zij wil dat het college onderzoek doet naar haar schorsing door de Volt-fractie, zegt haar advocaat Geert-Jan Knoops tijdens het kort geding dat ze tegen de partij heeft aangespannen.
Gündoğan werd afgelopen zaterdag uit de Volt-fractie gezet, omdat zij zich volgens de partij schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Eerder al werd ze geschorst als fractielid, zodat de mensen die een klacht over haar hadden ingediend veilig konden meewerken aan het onderzoek, aldus de fractie. Volgens Volt zou Gündoğan zich schuldig hebben gemaakt aan "handtastelijkheden, ongewenste seksuele avances, intimidatie en misbruik van positie".
Gündoğan wil met het kort geding die schorsing terugdraaien en een schadevergoeding. Want die schorsing is volgens haar advocaten onterecht en ingegeven door "oneigenlijke motieven".
Concurrente
Mensen in de fractie zouden volgens Knoops af willen van Gündoğan. Iemand uit de fractie zou haar functie willen overnemen of haar niet meer als concurrente willen zien voor de Europese Verkiezingen, aldus Knoops. De advocaat relativeerde de klachten van seksueel overschrijdend gedrag: volgens hem ging het enkel om "een tik op de billen en opmerkingen over uiterlijk".
Gündoğan wil dat het college van de Tweede Kamer de integriteit van de Volt-fractie onderzoekt. Volgens haar advocaat heeft het college de klacht nu in behandeling en onderneemt het "zo nodig" actie.
Het College van onderzoek integriteit werd vorig jaar april ingesteld. Het onderzoekt of Kamerleden de gedragscode van de Tweede Kamer naleven.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
3 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
23 uur geleden