Gündoğan doet aangifte tegen Volt en Dassen om smaad en laster
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Nilüfer Gündoğan doet aangifte tegen de partij Volt, partijleider Laurens Dassen en de dertien personen die melding maakten van grensoverschrijdend gedrag van het Kamerlid. Dat bevestigen haar advocaten Geert-Jan en Carry Knoops na berichtgeving van RTL Nieuws.
Volt meldde zaterdag dat Gündoğan uit de Kamerfractie werd gezet vanwege meldingen van "handtastelijkheden, ongewenste seksuele avances, intimidatie en misbruik van positie". Maar Gündoğan vindt dat er sprake is van smaad en laster. "Zij ontkent de aantijgingen ten stelligste", aldus haar advocaten. Gündoğan heeft een strafrechtelijke aangifte gedaan bij de hoofdofficier van justitie. "We hopen dat het OM morgen reageert."
Volt meldde in de verklaring dat Gündoğan niet wilde meewerken aan het onderzoek dat naar haar werd gedaan, maar volgens Carry Knoops is dat "een klinkklare leugen". Dat staat volgens de advocate ook op schrift. Gündoğan vindt dat het onderzoeksbureau niet onafhankelijk is, omdat het "eenzijdig" door Volt is aangesteld.
De advocaten willen nog niet zeggen waarom Gündoğan ook aangifte heeft gedaan tegen de dertien melders. Dat komt volgens hen dinsdag aan de orde, wanneer een kort geding dient dat Gündoğan tegen de partij heeft aangespannen. Dat deed ze vorige week vrijdag, nadat Volt haar had geschorst als fractielid. Via het kort geding wil de politica onder meer een schadevergoeding afdwingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
21 uur geleden