Gündoğan doet aangifte tegen Volt en Dassen om smaad en laster
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Nilüfer Gündoğan doet aangifte tegen de partij Volt, partijleider Laurens Dassen en de dertien personen die melding maakten van grensoverschrijdend gedrag van het Kamerlid. Dat bevestigen haar advocaten Geert-Jan en Carry Knoops na berichtgeving van RTL Nieuws.
Volt meldde zaterdag dat Gündoğan uit de Kamerfractie werd gezet vanwege meldingen van "handtastelijkheden, ongewenste seksuele avances, intimidatie en misbruik van positie". Maar Gündoğan vindt dat er sprake is van smaad en laster. "Zij ontkent de aantijgingen ten stelligste", aldus haar advocaten. Gündoğan heeft een strafrechtelijke aangifte gedaan bij de hoofdofficier van justitie. "We hopen dat het OM morgen reageert."
Volt meldde in de verklaring dat Gündoğan niet wilde meewerken aan het onderzoek dat naar haar werd gedaan, maar volgens Carry Knoops is dat "een klinkklare leugen". Dat staat volgens de advocate ook op schrift. Gündoğan vindt dat het onderzoeksbureau niet onafhankelijk is, omdat het "eenzijdig" door Volt is aangesteld.
De advocaten willen nog niet zeggen waarom Gündoğan ook aangifte heeft gedaan tegen de dertien melders. Dat komt volgens hen dinsdag aan de orde, wanneer een kort geding dient dat Gündoğan tegen de partij heeft aangespannen. Dat deed ze vorige week vrijdag, nadat Volt haar had geschorst als fractielid. Via het kort geding wil de politica onder meer een schadevergoeding afdwingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
22 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
23 uur geleden