Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gukesh trekt stand weer gelijk in strijd om wereldtitel schaken

Gukesh trekt stand weer gelijk in strijd om wereldtitel schaken

SINGAPORE (ANP/DPA) - De pas 18-jarige Indiase schaker Dommaraju Gukesh heeft zijn eerste overwinning geboekt in de tweekamp om de wereldtitel tegen de Chinese titelverdediger Ding Liren. Gukesh was het WK in Singapore begonnen met een nederlaag, gevolgd door een remise in de tweede partij. Door zijn overwinning staat het nu 1,5 tegen 1,5. Donderdag is er een rustdag.

Gukesh, spelend met de witte stukken, zette Ding vanaf het begin onder druk en won na 37 zetten omdat zijn tegenstander de tijdslimiet die staat voor veertig zetten overschreed. "Dit voelt geweldig. De afgelopen twee dagen was ik al erg blij met mijn spel en vandaag slaagde ik erin om mijn tegenstander te verslaan", citeerde de internationale schaakbond FIDE de jonge Indiër.

De speler die het eerst 7,5 punten heeft, wint de tweekamp. Het totale prijzengeld bedraagt 2,5 miljoen dollar.

Meer uit Sport

Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

40 minuten geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

1 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

2 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

3 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

16 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

16 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

17 uur geleden