Gukesh trekt stand weer gelijk in strijd om wereldtitel schaken
SINGAPORE (ANP/DPA) - De pas 18-jarige Indiase schaker Dommaraju Gukesh heeft zijn eerste overwinning geboekt in de tweekamp om de wereldtitel tegen de Chinese titelverdediger Ding Liren. Gukesh was het WK in Singapore begonnen met een nederlaag, gevolgd door een remise in de tweede partij. Door zijn overwinning staat het nu 1,5 tegen 1,5. Donderdag is er een rustdag.
Gukesh, spelend met de witte stukken, zette Ding vanaf het begin onder druk en won na 37 zetten omdat zijn tegenstander de tijdslimiet die staat voor veertig zetten overschreed. "Dit voelt geweldig. De afgelopen twee dagen was ik al erg blij met mijn spel en vandaag slaagde ik erin om mijn tegenstander te verslaan", citeerde de internationale schaakbond FIDE de jonge Indiër.
De speler die het eerst 7,5 punten heeft, wint de tweekamp. Het totale prijzengeld bedraagt 2,5 miljoen dollar.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
56 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden