Gukesh blijft leider in Tata Steel Chess na winst op Warmerdam
WIJK AAN ZEE (ANP) - Wereldkampioen Dommaraju Gukesh komt op stoom op Tata Steel Chess, het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De 18-jarige grootmeester uit India boekte in de tiende ronde zijn tweede zege op rij. Hij leidt het klassement met 7,5 punten.
Gukesh versloeg in de tiende ronde met de zwarte stukken Max Warmerdam. In de negende ronde was hij met wit te sterk voor zijn landgenoot Leon Luke Mendonca. Hij heeft nu vijf partijen gewonnen in Wijk aan Zee.
Anish Giri schreef weer een remise bij. De Nederlander had dinsdag tegen de Indiër Praggnanandhaa Rameshbabu zijn eerste overwinning geboekt, maar kon dat succes geen vervolg geven tegen Mendonca in de tiende ronde. Het was de achtste puntdeling in deze editie van Tata Steel Chess voor oud-winnaar Giri, die gedeeld zesde staat in de stand. Jorden van Foreest, een andere oud-winnaar, kwam met de Chinees Wei Yi tot remise.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
39 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
19 uur geleden