Gukesh blijft leider in Tata Steel Chess na winst op Warmerdam
WIJK AAN ZEE (ANP) - Wereldkampioen Dommaraju Gukesh komt op stoom op Tata Steel Chess, het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De 18-jarige grootmeester uit India boekte in de tiende ronde zijn tweede zege op rij. Hij leidt het klassement met 7,5 punten.
Gukesh versloeg in de tiende ronde met de zwarte stukken Max Warmerdam. In de negende ronde was hij met wit te sterk voor zijn landgenoot Leon Luke Mendonca. Hij heeft nu vijf partijen gewonnen in Wijk aan Zee.
Anish Giri schreef weer een remise bij. De Nederlander had dinsdag tegen de Indiƫr Praggnanandhaa Rameshbabu zijn eerste overwinning geboekt, maar kon dat succes geen vervolg geven tegen Mendonca in de tiende ronde. Het was de achtste puntdeling in deze editie van Tata Steel Chess voor oud-winnaar Giri, die gedeeld zesde staat in de stand. Jorden van Foreest, een andere oud-winnaar, kwam met de Chinees Wei Yi tot remise.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
59 minuten geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
22 uur geleden