Gukesh blijft leider in Tata Steel Chess na winst op Warmerdam
WIJK AAN ZEE (ANP) - Wereldkampioen Dommaraju Gukesh komt op stoom op Tata Steel Chess, het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De 18-jarige grootmeester uit India boekte in de tiende ronde zijn tweede zege op rij. Hij leidt het klassement met 7,5 punten.
Gukesh versloeg in de tiende ronde met de zwarte stukken Max Warmerdam. In de negende ronde was hij met wit te sterk voor zijn landgenoot Leon Luke Mendonca. Hij heeft nu vijf partijen gewonnen in Wijk aan Zee.
Anish Giri schreef weer een remise bij. De Nederlander had dinsdag tegen de Indiër Praggnanandhaa Rameshbabu zijn eerste overwinning geboekt, maar kon dat succes geen vervolg geven tegen Mendonca in de tiende ronde. Het was de achtste puntdeling in deze editie van Tata Steel Chess voor oud-winnaar Giri, die gedeeld zesde staat in de stand. Jorden van Foreest, een andere oud-winnaar, kwam met de Chinees Wei Yi tot remise.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
8 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
13 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
14 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
16 uur geleden