
Guirassy helpt Borussia Dortmund als laatste naar kwartfinales WK
ATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.
Serhou Guirassy maakte beide doelpunten voor Dortmund, in de 14e en 24e minuut. Germán Berterame deed kort na de pauze iets terug, maar bij die treffer bleef het.
Borussia Dortmund staat zaterdag in de kwartfinales tegenover Real Madrid. In dat duel hadden de broers Jobe en Jude Bellingham tegenover elkaar kunnen staan. Jobe, sinds kort spelend voor Borussia Dortmund, kreeg echter tegen Monterrey zijn tweede gele kaart van het toernooi en is geschorst.
'Erg teleurgesteld'
"Ik denk dat we allemaal hebben gezien dat hij erg teleurgesteld was", zei Dortmund-manager Niko Kovac. "Ik denk dat hij niet helemaal wist dat de tweede gele kaart een schorsing betekende. Hij was een beetje verrast. Zijn broer is ook nog jong, dus ik ben ervan overtuigd dat ze snel tegenover elkaar zullen staan. Misschien volgend seizoen in de Champions League en anders daarna. De toekomst is voor hen."
Bayern München bereikte eerder al de laatste acht clubs. De Duitse kampioen neemt het op tegen Champions League-winnaar Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
7 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
8 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
14 uur geleden