Gudmundsson begint op de bank in thuiswedstrijd AZ tegen Celtic
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmunsson is door trainer Pascal Jansen gepasseerd voor de thuiswedstrijd van AZ in de play-offs van de Europa League tegen Celtic. De IJslander moet plaatsmaken voor de Zweed Jesper Karlsson, die vorige week in Glasgow ontbrak wegens een schorsing. AZ verloor dat duel in Glasgow met 2-0.
De basisopstelling van de Alkmaarders is verder op nog één positie gewijzigd. De Noor Aslak Fonn Witry krijgt links in de verdediging de voorkeur boven Thijs Oosting.
Linksback Owen Wijndal ontbreekt nog wegens een blessure. Doelman Hobie Verhulst krijgt opnieuw de voorkeur boven de onlangs aangetrokken Deen Peter Vindahl Jensen.
Als AZ er niet in slaagt Celtic uit te schakelen, vervolgt de Noord-Hollandse club het Europese avontuur in de groepsfase van de Conference League in plaats van de groepsfase van de Europa League.
AZ en Celtic trappen om 20.15 uur af.
Opstellingen: AZ: Verhulst; Sugawara, Letschert, Martins Indi en Witry; Midtsjø, De Wit en Koopmeiners; Aboukhlal, Pavlidis en Karlsson.
Celtic: Hart; Ralston, Starfelt, Welsh en Taylor; Rogic, McGregor en Turnbull; Abada, Furuhashi en Christie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
4 uur geleden