Gudmundsson begint op de bank in thuiswedstrijd AZ tegen Celtic
ALKMAAR (ANP) - Albert Gudmunsson is door trainer Pascal Jansen gepasseerd voor de thuiswedstrijd van AZ in de play-offs van de Europa League tegen Celtic. De IJslander moet plaatsmaken voor de Zweed Jesper Karlsson, die vorige week in Glasgow ontbrak wegens een schorsing. AZ verloor dat duel in Glasgow met 2-0.
De basisopstelling van de Alkmaarders is verder op nog één positie gewijzigd. De Noor Aslak Fonn Witry krijgt links in de verdediging de voorkeur boven Thijs Oosting.
Linksback Owen Wijndal ontbreekt nog wegens een blessure. Doelman Hobie Verhulst krijgt opnieuw de voorkeur boven de onlangs aangetrokken Deen Peter Vindahl Jensen.
Als AZ er niet in slaagt Celtic uit te schakelen, vervolgt de Noord-Hollandse club het Europese avontuur in de groepsfase van de Conference League in plaats van de groepsfase van de Europa League.
AZ en Celtic trappen om 20.15 uur af.
Opstellingen: AZ: Verhulst; Sugawara, Letschert, Martins Indi en Witry; Midtsjø, De Wit en Koopmeiners; Aboukhlal, Pavlidis en Karlsson.
Celtic: Hart; Ralston, Starfelt, Welsh en Taylor; Rogic, McGregor en Turnbull; Abada, Furuhashi en Christie.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
11 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
10 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
14 uur geleden