Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gudde: zorgvuldigheid boven snelheid bij zoektocht bondscoach

Gudde: zorgvuldigheid boven snelheid bij zoektocht bondscoach

ZEIST (ANP) - Het kan nog even duren voordat duidelijk wordt wie Ronald Koeman opvolgt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Zorgvuldigheid is voor ons belangrijker dan snelheid. De eerstkomende wedstrijden zijn bovendien al over ruim twee weken. Dwight Lodeweges zit dan op de bank als bondscoach", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB, in gesprek met het ANP.

Gudde werd maandagochtend door Koeman gebeld. De vertrekkend bondscoach had in het weekeinde al gesprekken met de leiding van FC Barcelona achter de rug en voor Gudde was het direct duidelijk dat Koeman niet te behouden was. "Hij zei: ik ga Barcelona niet voor de derde keer afzeggen. Ik heb Ronald ook niet meer proberen over te halen. Ik ken hem goed genoeg. Als hij zijn standpunt heeft ingenomen is het verder hartstikke duidelijk."

De KNVB had Koeman, vanwege een opgenomen clausule in het contract, ook niet kunnen behouden. Daar was voor de buitenwacht de afgelopen dagen wat onduidelijkheid over omdat het idee bestond dat Koeman alleen ná het EK weg zou mogen naar de Spaanse topclub. Maar zo stond het niet in het contract vermeld, zegt Gudde. "Die clausule was voor elk moment. Het zat heel goed dichtgetimmerd. We wisten dat als Barcelona zou komen, het goed geregeld moest zijn. Ik ben blij dat we zo'n scherpe en duidelijke clausule erin hebben opgenomen. Barcelona wist dus waar het aan moest voldoen."

Het vertrek van Koeman als bondscoach doet Gudde wel pijn. "Als je kijkt waar we vandaan komen en waar we nu staan, had ik graag samen het EK willen doen. Daar zit voor mij de teleurstelling." In de zoektocht naar een nieuwe bondscoach kijkt Gudde naar de kwaliteiten van Koeman die ervoor hebben gezorgd dat Oranje weer uit het dal klom. "Het was met Ronald en de hele staf wel een maatpak. Ronald gaf de andere stafleden ook veel eigen verantwoordelijkheid. Daarnaast was hij heel helder en duidelijk, ook naar de spelers toe. En hij kon een wedstrijd ook lezen en omzettingen doen als daar om gevraagd werd. Het zal niet eenvoudig zijn weer zo'n maatpak te vinden."

De eigenschappen en de visie van een trainer zijn voor Gudde het belangrijkst, zegt hij. Een buitenlandse trainer wordt op voorhand niet uitgesloten.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

3 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

5 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

6 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

19 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

19 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

19 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

20 uur geleden