
Gudde: zorgvuldigheid boven snelheid bij zoektocht bondscoach
ZEIST (ANP) - Het kan nog even duren voordat duidelijk wordt wie Ronald Koeman opvolgt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Zorgvuldigheid is voor ons belangrijker dan snelheid. De eerstkomende wedstrijden zijn bovendien al over ruim twee weken. Dwight Lodeweges zit dan op de bank als bondscoach", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB, in gesprek met het ANP.
Gudde werd maandagochtend door Koeman gebeld. De vertrekkend bondscoach had in het weekeinde al gesprekken met de leiding van FC Barcelona achter de rug en voor Gudde was het direct duidelijk dat Koeman niet te behouden was. "Hij zei: ik ga Barcelona niet voor de derde keer afzeggen. Ik heb Ronald ook niet meer proberen over te halen. Ik ken hem goed genoeg. Als hij zijn standpunt heeft ingenomen is het verder hartstikke duidelijk."
De KNVB had Koeman, vanwege een opgenomen clausule in het contract, ook niet kunnen behouden. Daar was voor de buitenwacht de afgelopen dagen wat onduidelijkheid over omdat het idee bestond dat Koeman alleen ná het EK weg zou mogen naar de Spaanse topclub. Maar zo stond het niet in het contract vermeld, zegt Gudde. "Die clausule was voor elk moment. Het zat heel goed dichtgetimmerd. We wisten dat als Barcelona zou komen, het goed geregeld moest zijn. Ik ben blij dat we zo'n scherpe en duidelijke clausule erin hebben opgenomen. Barcelona wist dus waar het aan moest voldoen."
Het vertrek van Koeman als bondscoach doet Gudde wel pijn. "Als je kijkt waar we vandaan komen en waar we nu staan, had ik graag samen het EK willen doen. Daar zit voor mij de teleurstelling." In de zoektocht naar een nieuwe bondscoach kijkt Gudde naar de kwaliteiten van Koeman die ervoor hebben gezorgd dat Oranje weer uit het dal klom. "Het was met Ronald en de hele staf wel een maatpak. Ronald gaf de andere stafleden ook veel eigen verantwoordelijkheid. Daarnaast was hij heel helder en duidelijk, ook naar de spelers toe. En hij kon een wedstrijd ook lezen en omzettingen doen als daar om gevraagd werd. Het zal niet eenvoudig zijn weer zo'n maatpak te vinden."
De eigenschappen en de visie van een trainer zijn voor Gudde het belangrijkst, zegt hij. Een buitenlandse trainer wordt op voorhand niet uitgesloten.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
14 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
15 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
17 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
20 uur geleden