Gudde: zorgvuldigheid boven snelheid bij zoektocht bondscoach
ZEIST (ANP) - Het kan nog even duren voordat duidelijk wordt wie Ronald Koeman opvolgt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Zorgvuldigheid is voor ons belangrijker dan snelheid. De eerstkomende wedstrijden zijn bovendien al over ruim twee weken. Dwight Lodeweges zit dan op de bank als bondscoach", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB, in gesprek met het ANP.
Gudde werd maandagochtend door Koeman gebeld. De vertrekkend bondscoach had in het weekeinde al gesprekken met de leiding van FC Barcelona achter de rug en voor Gudde was het direct duidelijk dat Koeman niet te behouden was. "Hij zei: ik ga Barcelona niet voor de derde keer afzeggen. Ik heb Ronald ook niet meer proberen over te halen. Ik ken hem goed genoeg. Als hij zijn standpunt heeft ingenomen is het verder hartstikke duidelijk."
De KNVB had Koeman, vanwege een opgenomen clausule in het contract, ook niet kunnen behouden. Daar was voor de buitenwacht de afgelopen dagen wat onduidelijkheid over omdat het idee bestond dat Koeman alleen ná het EK weg zou mogen naar de Spaanse topclub. Maar zo stond het niet in het contract vermeld, zegt Gudde. "Die clausule was voor elk moment. Het zat heel goed dichtgetimmerd. We wisten dat als Barcelona zou komen, het goed geregeld moest zijn. Ik ben blij dat we zo'n scherpe en duidelijke clausule erin hebben opgenomen. Barcelona wist dus waar het aan moest voldoen."
Het vertrek van Koeman als bondscoach doet Gudde wel pijn. "Als je kijkt waar we vandaan komen en waar we nu staan, had ik graag samen het EK willen doen. Daar zit voor mij de teleurstelling." In de zoektocht naar een nieuwe bondscoach kijkt Gudde naar de kwaliteiten van Koeman die ervoor hebben gezorgd dat Oranje weer uit het dal klom. "Het was met Ronald en de hele staf wel een maatpak. Ronald gaf de andere stafleden ook veel eigen verantwoordelijkheid. Daarnaast was hij heel helder en duidelijk, ook naar de spelers toe. En hij kon een wedstrijd ook lezen en omzettingen doen als daar om gevraagd werd. Het zal niet eenvoudig zijn weer zo'n maatpak te vinden."
De eigenschappen en de visie van een trainer zijn voor Gudde het belangrijkst, zegt hij. Een buitenlandse trainer wordt op voorhand niet uitgesloten.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
2 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
7 uur geleden