Gucci-moeder legt 1,3 miljard euro neer voor winkelpand in Milaan
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Luxeconcern Kering, eigenaar van onder meer het Italiaanse modemerk Gucci, legt 1,3 miljard euro neer voor een pand in een populaire winkelstraat in Milaan. Het 18e-eeuwse gebouw beschikt over 5000 vierkante meter aan winkelruimte, verdeeld over vijf verdiepingen. Volgens Kering is het pand aan de Via Monte Napoleone daarmee het grootste van de straat.
Kering neemt het pand over van een dochteronderneming van het investeringsbedrijf Blackstone. "Deze investering maakt deel uit van de selectieve vastgoedstrategie van Kering, gericht op het veiligstellen van zeer gewilde locaties voor zijn merken", meldt Kering in een verklaring. Naast Gucci vallen daar ook merken als Balenciaga, Bottega Veneta en Boucheron onder.
Het pand in Milaan is de tweede grote aankoop van Kering dit jaar. Zo kocht het Franse concern in januari een gebouw in het centrum van New York voor een bedrag van 963 miljoen dollar, omgerekend bijna 887 miljoen euro.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/RTR) - Duizenden medewerkers van Airbus in Spanje hebben deze week hun staking hervat. De werkonderbreking volgt nadat werknemers het meest recente loonbod en bemiddelingsvoorstel van de Europese vliegtuigbouwer hadden afgewezen. Dat melden vakbonden woensdag, in aanloop naar een nieuwe bemiddelingsbijeenkomst donderdag.
16 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Reizigers moeten woensdag rekening houden met langere wachttijden bij de security op Schiphol. Beveiligers voeren opnieuw actie voor verbeteringen op de werkvloer. Volgens een woordvoerder van de luchthaven leiden de werkonderbrekingen ertoe dat passagiers gemiddeld zo'n twintig minuten moeten wachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het versturen van post kan komend jaar weer flink duurder worden. PostNL mag de tarieven voor het basispakket aan postdiensten in 2027 met bijna 13 procent opschroeven, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend. Het gaat om de sterkste stijging in drie jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Stientje van Veldhoven (D66) maakt zich weinig zorgen over de lage vullingsgraad van de gasopslagen. De Gasunie vreest dat het vuldoel voor dit jaar niet wordt gehaald. Vooral tijdens een zeer strenge winter kan dat problemen opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens moeten deze winter rekening houden met "zeer hoge gasprijzen" nu Nederland het vuldoel voor de gasvoorraden niet haalt. "Ik ben niet zozeer bang voor fysieke tekorten, maar vooral voor hele hoge prijzen en de energiearmoede die daaruit kan voortvloeien", zegt energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium. Volgens hem valt niet te zeggen hoe hoog de prijzen kunnen oplopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk versoepelt tijdelijk de strikte eisen voor de productie van de Franse traditionele lokale kazen vanwege de extreme droogte. Door de droogte en hitte zijn er namelijk problemen ontstaan met het voer voor de koeien die de melk voor die kazen produceren. De regels rond de voeding van koeien worden nu tijdelijk versoepeld, aldus het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Bill Gates wil later dit jaar de Chinese president Xi Jinping ontmoeten om het met hem te hebben over het beperken van de toenemende risico's van kunstmatige intelligentie. De medeoprichter van Microsoft en miljardair wil hiervoor wereldwijde maatregelen voorstellen.
2 uur geleden