Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gucci krijgt voormalige communicatiechef van Prada als topman

Gucci krijgt voormalige communicatiechef van Prada als topman

PARIJS (ANP) - Luxeconcern Kering heeft Stefano Cantino benoemd tot topman van Gucci, het belangrijkste modemerk van de Franse groep. De Italiaan was eerder de eindverantwoordelijke voor communicatie bij concurrenten Prada en Louis Vuitton.

Cantino was sinds mei adjunct-topman en werd klaargestoomd om Gucci te leiden. Vorig jaar kondigde Kering aan dat de toenmalige topman van het Italiaanse modehuis, Marco Bizzarri, moest vertrekken om de achterblijvende resultaten. Vervolgens nam Jean-François Palus de leiding bij Gucci tijdelijk over met de taak nieuwe bestuurders en ontwerpers aan te trekken.

Gucci is goed voor ongeveer twee derde van de winst van Kering, maar heeft in vergelijking met concurrenten als Hermès en Louis Vuitton meer last van een terugval van de bestedingen aan luxeartikelen. Volgens kenners komt dat doordat Gucci minder dan andere luxemerken kan leunen op producten die als iconisch te boek staan. Daarbij speelt mee dat Gucci-kleding en accessoires vaker bij outlets terechtkomen. Kering hoopt na ingrepen Gucci een exclusiever imago te geven. De ervaring van Cantino met het opbouwen van reputaties van merken moet daarbij helpen.

Meer uit Financieel

Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

7 uur geleden
Installatiebranche: vraag naar airco's 'explosief' gestegen

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.

7 uur geleden
Odido-klanten melden problemen met internet en bellen

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.

7 uur geleden
Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

8 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

10 uur geleden
FNV: Schipholbeveiligers hebben te weinig tijd voor controles

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.

10 uur geleden