Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guatemala breekt met Venezuela

Guatemala breekt met Venezuela

GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Guatemala verbreekt de diplomatieke banden met Venezuela. Ook wordt de ambassade gesloten in de Venezolaanse hoofdstad Caracas, zegt de nieuwe president van Guatemala volgens staatspersbureau AGN.

"We hebben de minister van Buitenlandse Zaken geïnstrueerd de enige overgebleven persoon in de ambassade in Venezuela terug te halen", aldus Alejandro Giammattei, die deze week aantrad als president van zijn Centraal-Amerikaanse land. Hij zei ook dat de relatie met de regering van Venezuela "definitief wordt beëindigd".

Het is niet de eerste keer dat een land breekt met de regering van de Venezolaanse leider Nicolas Maduro. Tientallen landen beschouwen zijn politieke aartsrivaal Juan Guaidó als rechtmatige president. Die oppositieleider heeft zichzelf uitgeroepen tot interim-leider, omdat bij de herverkiezing van Maduro sprake zou zijn geweest van fraude.

Het olierijke Venezuela verkeert in een diepe politieke crisis en de economie is ingestort. Miljoenen inwoners zijn naar het buitenland vertrokken.

Meer uit Buitenland

Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

7 minuten geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald, meldde admiraal Brad Cooper.

15 minuten geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.

55 minuten geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

1 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

2 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

5 uur geleden