Guardiola zoekt oplossing voor slechte serie Manchester City
BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Manchester City-coach Pep Guardiola zag zijn ploeg woensdagavond met 1-0 verliezen bij Aston Villa en het verschil met koploper Arsenal groeien tot 6 punten. Voorafgaand aan de derde nederlaag van het seizoen had City ook al drie keer op rij gelijkgespeeld. "Het is mijn werk om nu een oplossing te vinden", vertelde Guardiola, met zijn ploeg afgezakt naar de vierde plaats in de Premier League.
Liverpool is de naaste belager van Arsenal en Villa klom dankzij de winst naar plaats 3. "We hebben de afgelopen jaren de manier gevonden om duels te winnen, maar we zitten in een moeilijke fase en moeten eruit zien te komen", legde de coach op de persconferentie na afloop uit. "Dat is in de eerste plaats mijn taak als een coach. De dynamiek verandert als je wedstrijden wint. Als een team beter is, moet je dat erkennen."
Aston Villa heerste de hele wedstrijd tegen City, dat na twee doelpogingen van Erling Haaland er niet meer in slaagde een schot op doel te lossen. "Zij waren beter", had ook Guardiola gezien. "De eerste helft was er bij ons te weinig beweging in balbezit. De tweede helft was beter, maar het ontbrak aan nauwkeurigheid."
Telkens als Manchester City dit seizoen verloor, ontbrak Rodri. De belangrijke Spaanse middenvelder zat een schorsing uit bij Villa. Met Rodri in de ploeg is City al 43 duels ongeslagen. "Natuurlijk is hij belangrijk", zei Guardiola. "Maar we moeten een manier vinden om ook zonder hem te winnen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
9 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
21 uur geleden