Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola: Xavi is klaar om hoofdtrainer Barcelona te worden

Guardiola: Xavi is klaar om hoofdtrainer Barcelona te worden

MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola weet het zeker: Xavi is klaar om hoofdtrainer te worden van FC Barcelona. De 41-jarige Spanjaard is de voornaamste kandidaat om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen in Camp Nou. "Ik weet natuurlijk niet wat er gaat gebeuren, maar vroeg of laat wordt Xavi trainer van Barcelona. Ik twijfel er niet aan dat hij klaar is voor deze functie", zei Guardiola.

De twee Catalanen werkten in het verleden samen bij Barcelona. Eerst beiden als speler, later was Guardiola de trainer en Xavi de strateeg op het middenveld. Onder leiding van Guardiola won Barcelona tussen 2008 en 2012 onder meer drie landstitels en twee keer de Champions League.

Guardiola (50) is nu trainer van Manchester City, Xavi werkt in Qatar bij Al Sadd. Naar verwachting wordt hij binnen enkele dagen gepresenteerd als opvolger van Koeman. "Xavi kent de club en weet hoe het er daar aan toe gaat, dat is belangrijk. Hij heeft ook veel verstand van voetbal en hij is gepassioneerd. Hij heeft als trainer meer ervaring dan ik toen ik van Barcelona B werd doorgeschoven naar de A-selectie", zegt Guardiola, die zaterdag voor de tweehonderdste keer op de bank zit in de Premier League. Hij neemt het met City op tegen Crystal Palace. De Spanjaard won sinds zijn komst naar Engeland in 2016 onder meer drie landstitels met de lichtblauwe formatie uit Manchester.

"Iedereen weet dat succes afhangt van de kwaliteit en betrokkenheid van de spelers. Koeman weet dat, Xavi weet dat en ik weet dat ook", aldus Guardiola. "Als trainer ben je overal verantwoordelijk voor. Maar de mensen vergeten wel eens dat onze invloed minimaal is. Wij worden als trainer beoordeeld op de resultaten. Niemand kan blijven zitten zonder goede resultaten, niemand. Koeman is een vriend van me, ik wens hem het allerbeste."

Meer uit Voetbal

Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

2 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

5 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

8 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

10 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

11 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

12 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

16 uur geleden