Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola: Xavi is klaar om hoofdtrainer Barcelona te worden

Guardiola: Xavi is klaar om hoofdtrainer Barcelona te worden

MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola weet het zeker: Xavi is klaar om hoofdtrainer te worden van FC Barcelona. De 41-jarige Spanjaard is de voornaamste kandidaat om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen in Camp Nou. "Ik weet natuurlijk niet wat er gaat gebeuren, maar vroeg of laat wordt Xavi trainer van Barcelona. Ik twijfel er niet aan dat hij klaar is voor deze functie", zei Guardiola.

De twee Catalanen werkten in het verleden samen bij Barcelona. Eerst beiden als speler, later was Guardiola de trainer en Xavi de strateeg op het middenveld. Onder leiding van Guardiola won Barcelona tussen 2008 en 2012 onder meer drie landstitels en twee keer de Champions League.

Guardiola (50) is nu trainer van Manchester City, Xavi werkt in Qatar bij Al Sadd. Naar verwachting wordt hij binnen enkele dagen gepresenteerd als opvolger van Koeman. "Xavi kent de club en weet hoe het er daar aan toe gaat, dat is belangrijk. Hij heeft ook veel verstand van voetbal en hij is gepassioneerd. Hij heeft als trainer meer ervaring dan ik toen ik van Barcelona B werd doorgeschoven naar de A-selectie", zegt Guardiola, die zaterdag voor de tweehonderdste keer op de bank zit in de Premier League. Hij neemt het met City op tegen Crystal Palace. De Spanjaard won sinds zijn komst naar Engeland in 2016 onder meer drie landstitels met de lichtblauwe formatie uit Manchester.

"Iedereen weet dat succes afhangt van de kwaliteit en betrokkenheid van de spelers. Koeman weet dat, Xavi weet dat en ik weet dat ook", aldus Guardiola. "Als trainer ben je overal verantwoordelijk voor. Maar de mensen vergeten wel eens dat onze invloed minimaal is. Wij worden als trainer beoordeeld op de resultaten. Niemand kan blijven zitten zonder goede resultaten, niemand. Koeman is een vriend van me, ik wens hem het allerbeste."

Meer uit Voetbal

Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

39 minuten geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

1 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

1 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

1 uur geleden
Roemeense oud-bondscoach Lucescu krijgt hartaanval in ziekenhuis

BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz verwerkte teleurstelling op skivakantie in Italië

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

2 uur geleden
Vitesse-supporters vragen KNVB om duidelijkheid over licentie

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.

2 uur geleden