Guardiola: Xavi is klaar om hoofdtrainer Barcelona te worden
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola weet het zeker: Xavi is klaar om hoofdtrainer te worden van FC Barcelona. De 41-jarige Spanjaard is de voornaamste kandidaat om de ontslagen Ronald Koeman op te volgen in Camp Nou. "Ik weet natuurlijk niet wat er gaat gebeuren, maar vroeg of laat wordt Xavi trainer van Barcelona. Ik twijfel er niet aan dat hij klaar is voor deze functie", zei Guardiola.
De twee Catalanen werkten in het verleden samen bij Barcelona. Eerst beiden als speler, later was Guardiola de trainer en Xavi de strateeg op het middenveld. Onder leiding van Guardiola won Barcelona tussen 2008 en 2012 onder meer drie landstitels en twee keer de Champions League.
Guardiola (50) is nu trainer van Manchester City, Xavi werkt in Qatar bij Al Sadd. Naar verwachting wordt hij binnen enkele dagen gepresenteerd als opvolger van Koeman. "Xavi kent de club en weet hoe het er daar aan toe gaat, dat is belangrijk. Hij heeft ook veel verstand van voetbal en hij is gepassioneerd. Hij heeft als trainer meer ervaring dan ik toen ik van Barcelona B werd doorgeschoven naar de A-selectie", zegt Guardiola, die zaterdag voor de tweehonderdste keer op de bank zit in de Premier League. Hij neemt het met City op tegen Crystal Palace. De Spanjaard won sinds zijn komst naar Engeland in 2016 onder meer drie landstitels met de lichtblauwe formatie uit Manchester.
"Iedereen weet dat succes afhangt van de kwaliteit en betrokkenheid van de spelers. Koeman weet dat, Xavi weet dat en ik weet dat ook", aldus Guardiola. "Als trainer ben je overal verantwoordelijk voor. Maar de mensen vergeten wel eens dat onze invloed minimaal is. Wij worden als trainer beoordeeld op de resultaten. Niemand kan blijven zitten zonder goede resultaten, niemand. Koeman is een vriend van me, ik wens hem het allerbeste."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
3 uur geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
4 uur geleden