Guardiola wil historie schrijven met Manchester City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City heeft een historische prestatie voor het grijpen in het Engelse voetbal. De club kan dit seizoen voor de vierde keer op rij de titel veroveren in de Premier League en dat is een club niet eerder gelukt.
Coach Pep Guardiola beseft dat zijn ploeg dinsdag 'uitzonderlijk' goed moet spelen tegen Tottenham Hotspur. "Wij kunnen dit seizoen iets heel bijzonders bereiken, maar het is heel simpel. Als we niet winnen, worden we ook geen kampioen", aldus de Spanjaard in de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd.
Manchester City heeft nog maar één concurrent in de titelstrijd en dat is Arsenal. De club uit Londen is koploper met 86 punten en heeft alleen nog een wedstrijd tegen Everton te spelen. City heeft 1 punt minder, maar nog twee duels voor de boeg. Na de confrontatie met de Spurs volgt nog een wedstrijd tegen West Ham United. "Ik geniet van de druk die erop staat. Wij hebben de afgelopen periode goed gespeeld en veel doelpunten gemaakt. Het heeft ons in de positie gebracht waarin we het in eigen handen hebben."
Toch is Guardiola niet gerust op een goede afloop tegen Tottenham. City wist de afgelopen jaren niet te winnen in het stadion van de Spurs. "Ik heb veel respect voor die ploeg. Tottenham heeft ook nog iets om voor te spelen (een ticket voor de Champions League) en is in eigen huis altijd zeer agressief. Het wordt een intens gevecht, maar wij weten waar we het voor doen. We moeten nu die unieke kans pakken."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
12 uur geleden