Guardiola wil historie schrijven met Manchester City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City heeft een historische prestatie voor het grijpen in het Engelse voetbal. De club kan dit seizoen voor de vierde keer op rij de titel veroveren in de Premier League en dat is een club niet eerder gelukt.
Coach Pep Guardiola beseft dat zijn ploeg dinsdag 'uitzonderlijk' goed moet spelen tegen Tottenham Hotspur. "Wij kunnen dit seizoen iets heel bijzonders bereiken, maar het is heel simpel. Als we niet winnen, worden we ook geen kampioen", aldus de Spanjaard in de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd.
Manchester City heeft nog maar één concurrent in de titelstrijd en dat is Arsenal. De club uit Londen is koploper met 86 punten en heeft alleen nog een wedstrijd tegen Everton te spelen. City heeft 1 punt minder, maar nog twee duels voor de boeg. Na de confrontatie met de Spurs volgt nog een wedstrijd tegen West Ham United. "Ik geniet van de druk die erop staat. Wij hebben de afgelopen periode goed gespeeld en veel doelpunten gemaakt. Het heeft ons in de positie gebracht waarin we het in eigen handen hebben."
Toch is Guardiola niet gerust op een goede afloop tegen Tottenham. City wist de afgelopen jaren niet te winnen in het stadion van de Spurs. "Ik heb veel respect voor die ploeg. Tottenham heeft ook nog iets om voor te spelen (een ticket voor de Champions League) en is in eigen huis altijd zeer agressief. Het wordt een intens gevecht, maar wij weten waar we het voor doen. We moeten nu die unieke kans pakken."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
3 uur geleden