Guardiola wil dat Sterling blijft en vecht voor plek bij ManCity
MANCHESTER (ANP/AFP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City wil dat Raheem Sterling bij de club blijft en vecht voor zijn plek. De gefrustreerde aanvaller had een dag eerder laten weten dat hij openstond voor een vertrek bij de kampioen van de Premier League.
De Engelse international speelt sinds 2015 voor City en is drie keer kampioen geworden met de club. De 26-jarige voetballer stond dit seizoen pas twee keer in de basis en moet strijden om een plek in het team met onder anderen aanvaller Phil Foden en nieuwkomer Jack Grealish. "Als er een mogelijkheid komt om ergens anders heen te gaan, zou ik daar op dit moment voor openstaan", bekende Sterling donderdag op een zakelijke bijeenkomst in de sport.
Guardiola zei dat hij hoopte dat Sterling nog lang een heel belangrijke speler zal blijven voor de club. "Sommige voetballers willen altijd spelen maar ik kan ze die zekerheid niet geven. Ze moeten zich laten horen op het gras, niet alleen Raheem, maar ieder van hen."
De coach zei ook dat Ferran Torres mogelijk tweeënhalf tot drie maanden uitgeschakeld is. De Spaanse aanvaller heeft aan de afgelopen interlandperiode een blessure aan zijn rechtervoet overgehouden.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
38 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden