Guardiola: rivaliteit met Liverpool grootste in mijn loopbaan
MANCHESTER (ANP) - De rivaliteit tussen Manchester City en Liverpool is de grootste die trainer Pep Guardiola in zijn trainersloopbaan heeft meegemaakt. Dat zei de Spanjaard in aanloop naar het onderlinge duel tussen de twee Engelse topclubs van komende zondag.
Guardiola beleefde als coach van FC Barcelona memorabele duels met Real Madrid, dat toen onder leiding stond van José Mourinho. Als trainer van Bayern München waren de ontmoetingen met het Borussia Dortmund van Jürgen Klopp ook vaak spectaculair. "Maar Liverpool stuwt ons echt tot grote hoogte", aldus Guardiola. "Als ik straks met pensioen ben en op de golfbaan sta, zal ik me herinneren dat de rivaliteit met Liverpool de grootste was."
Manchester City is na dertig speelronden koploper met 73 punten, gevolgd door Liverpool met 72 punten. De andere clubs in Engeland doen niet meer mee in de titelrace.
"Het wordt een enorm belangrijk duel", aldus Guardiola. "Aan de andere kant zijn er hierna nog zeven duels te spelen. Er kan nog van alles gebeuren, ook gezien het drukke programma van beide clubs, met ook nog de Champions League en de FA Cup."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.
19 minuten geledenLILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
11 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
13 uur geleden