Guardiola: rivaliteit met Liverpool grootste in mijn loopbaan
MANCHESTER (ANP) - De rivaliteit tussen Manchester City en Liverpool is de grootste die trainer Pep Guardiola in zijn trainersloopbaan heeft meegemaakt. Dat zei de Spanjaard in aanloop naar het onderlinge duel tussen de twee Engelse topclubs van komende zondag.
Guardiola beleefde als coach van FC Barcelona memorabele duels met Real Madrid, dat toen onder leiding stond van José Mourinho. Als trainer van Bayern München waren de ontmoetingen met het Borussia Dortmund van Jürgen Klopp ook vaak spectaculair. "Maar Liverpool stuwt ons echt tot grote hoogte", aldus Guardiola. "Als ik straks met pensioen ben en op de golfbaan sta, zal ik me herinneren dat de rivaliteit met Liverpool de grootste was."
Manchester City is na dertig speelronden koploper met 73 punten, gevolgd door Liverpool met 72 punten. De andere clubs in Engeland doen niet meer mee in de titelrace.
"Het wordt een enorm belangrijk duel", aldus Guardiola. "Aan de andere kant zijn er hierna nog zeven duels te spelen. Er kan nog van alles gebeuren, ook gezien het drukke programma van beide clubs, met ook nog de Champions League en de FA Cup."
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Deroy Duarte zocht vergeefs naar woorden om zijn blijdschap over de enorme stunt met Kaapverdië te beschrijven. "Het is niet te bevatten", zei de Rotterdammer na een gelijkspel tegen Saudi-Arabië (0-0) en een wedstrijd in de zestiende finale tegen regerend wereldkampioen Argentinië op het WK.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - De Duitse voetballers nemen het in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal op tegen Paraguay. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de laatste speelronde in groep H, waarin Spanje met 1-0 van Uruguay won en Kaapverdië met 0-0 gelijkspeelde tegen Saudi-Arabië.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Spanje heeft zich bij het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verzekerd van de eerste plaats in groep H. De regerend Europees kampioen rekende in de laatste speelronde af met Uruguay: 1-0. Álex Baena maakte kort voor rust het doelpunt.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - De gouverneur van Nuevo León in Mexico maakt van maandag een feestdag. Nederland en Marokko spelen dan de laatste wedstrijd van dit WK in het Monterrey Stadium in Guadalupe. Dat meldt de gouverneur, Samuel García, op X.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Ivan Perišić heeft goede hoop dat Kroatië zich zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales plaatst. De 37-jarige aanvaller vertrouwt in de laatste groepswedstrijd tegen Ghana op de goede reeks tegen Afrikaanse landen.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië geeft Lionel Messi rust. De ster van de regerend wereldkampioen verschijnt zaterdag niet aan de aftrap voor het laatste groepsduel met Jordanië in Dallas.
3 uur geleden