
Guardiola prijst mentaliteit van weer fitte topscorer Haaland
KOPENHAGEN (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City heeft de mentaliteit van de 23-jarige spits Erling Haaland geprezen in aanloop naar het eerste duel in de achtste finale van de Champions League met FC Kopenhagen. "Hij is mentaal zo sterk na een doelpunt dat hij een tweede wil en dan een derde", zei de coach over de van een blessure herstelde Noor.
"We leggen hem geen druk op en zeggen dat hij voor ons moet scoren. We zeggen 'wees betrokken bij wat we doen en de rest komt vanzelf'", verklaarde Guardiola op een persconferentie een dag voor het duel van dinsdag.
"Lionel Messi had niet eens de cijfers van Haaland op zijn leeftijd. Het is ongelooflijk. Hij heeft altijd en overal gescoord. Hij heeft een speciale mentaliteit, eigenschappen en vaardigheden. We zijn heel blij met hem en we zijn heel blij dat hij terug is na twee maanden afwezigheid", aldus Guardiola.
Haaland, die in totaal veertig doelpunten heeft gemaakt in 35 Champions League-wedstrijden, keerde onlangs terug na een voetblessure. In zijn derde wedstrijd terug was hij zaterdag twee keer trefzeker tegen Everton (2-0). Met zestien doelpunten in achttien competitiewedstrijden is hij nog altijd de topscorer van de Premier League.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
9 uur geleden