Guardiola noemt opnieuw ruim winnen van Real 'bijna onmogelijk'
MADRID (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Pep Guardiola noemt het "bijna onmogelijk" om Real Madrid weer zo overtuigend te verslaan als vorig seizoen. "Om Real Madrid één keer te verslaan is al lastig, beeld je dat dan twee keer op rij in", zei Guardiola aan de vooravond van de eerste kwartfinalewedstrijd tegen de Spaanse topclub.
Manchester City bereikte vorig seizoen de finale door na een 1-1-gelijkspel in Madrid met 4-0 te winnen in Manchester. De club uit Engeland won ten koste van Internazionale daarna voor het eerst de Champions League.
Volgens Guardiola is Real, waar dit seizoen de Engelse international Jude Bellingham speelt, een andere ploeg dan vorig seizoen. "We verwachten andere wedstrijden", zei hij. "Ze kunnen verdedigen in een blok en iedereen kent de kracht die ze hebben in de omschakeling. Met Rodrygo, Bellingham, Vinícius hebben ze ongelofelijke snelheid."
Nathan Aké
De trainer meldde dat Josko Gvardiol, die wel meereisde, een twijfelgeval is en dat de geblesseerde Kyle Walker en Nathan Aké niet beschikbaar zijn. "Het is waar dat Walker de meest geschikte speler is om Vinícius te bewaken. We moeten daarvoor een oplossing vinden."
Guardiola was het niet eens met uitspraken van zijn collega Carlo Ancelotti van Real eerder op de dag dat het de spelers uit Madrid vorig jaar aan persoonlijkheid ontbrak. "Daar ben ik het niet mee eens", zei hij. "Als Madrid verliest vinden zij dat dat komt omdat ze slecht waren. In die wedstrijd waren we beter, niet omdat Real slecht was."
Ancelotti zei eerder dat zijn spelers tegen de titelhouder "persoonlijkheid en durf" moeten tonen. "Het komt erop aan Phil Foden, Kevin De Bruyne en Erling Haaland te controleren. Dat zal allemaal moeten kloppen, willen we succesvol zijn."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
6 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden