Guardiola noemt opnieuw ruim winnen van Real 'bijna onmogelijk'
MADRID (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Pep Guardiola noemt het "bijna onmogelijk" om Real Madrid weer zo overtuigend te verslaan als vorig seizoen. "Om Real Madrid één keer te verslaan is al lastig, beeld je dat dan twee keer op rij in", zei Guardiola aan de vooravond van de eerste kwartfinalewedstrijd tegen de Spaanse topclub.
Manchester City bereikte vorig seizoen de finale door na een 1-1-gelijkspel in Madrid met 4-0 te winnen in Manchester. De club uit Engeland won ten koste van Internazionale daarna voor het eerst de Champions League.
Volgens Guardiola is Real, waar dit seizoen de Engelse international Jude Bellingham speelt, een andere ploeg dan vorig seizoen. "We verwachten andere wedstrijden", zei hij. "Ze kunnen verdedigen in een blok en iedereen kent de kracht die ze hebben in de omschakeling. Met Rodrygo, Bellingham, Vinícius hebben ze ongelofelijke snelheid."
Nathan Aké
De trainer meldde dat Josko Gvardiol, die wel meereisde, een twijfelgeval is en dat de geblesseerde Kyle Walker en Nathan Aké niet beschikbaar zijn. "Het is waar dat Walker de meest geschikte speler is om Vinícius te bewaken. We moeten daarvoor een oplossing vinden."
Guardiola was het niet eens met uitspraken van zijn collega Carlo Ancelotti van Real eerder op de dag dat het de spelers uit Madrid vorig jaar aan persoonlijkheid ontbrak. "Daar ben ik het niet mee eens", zei hij. "Als Madrid verliest vinden zij dat dat komt omdat ze slecht waren. In die wedstrijd waren we beter, niet omdat Real slecht was."
Ancelotti zei eerder dat zijn spelers tegen de titelhouder "persoonlijkheid en durf" moeten tonen. "Het komt erop aan Phil Foden, Kevin De Bruyne en Erling Haaland te controleren. Dat zal allemaal moeten kloppen, willen we succesvol zijn."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
11 uur geleden