Guardiola noemt opnieuw ruim winnen van Real 'bijna onmogelijk'
MADRID (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Pep Guardiola noemt het "bijna onmogelijk" om Real Madrid weer zo overtuigend te verslaan als vorig seizoen. "Om Real Madrid één keer te verslaan is al lastig, beeld je dat dan twee keer op rij in", zei Guardiola aan de vooravond van de eerste kwartfinalewedstrijd tegen de Spaanse topclub.
Manchester City bereikte vorig seizoen de finale door na een 1-1-gelijkspel in Madrid met 4-0 te winnen in Manchester. De club uit Engeland won ten koste van Internazionale daarna voor het eerst de Champions League.
Volgens Guardiola is Real, waar dit seizoen de Engelse international Jude Bellingham speelt, een andere ploeg dan vorig seizoen. "We verwachten andere wedstrijden", zei hij. "Ze kunnen verdedigen in een blok en iedereen kent de kracht die ze hebben in de omschakeling. Met Rodrygo, Bellingham, Vinícius hebben ze ongelofelijke snelheid."
Nathan Aké
De trainer meldde dat Josko Gvardiol, die wel meereisde, een twijfelgeval is en dat de geblesseerde Kyle Walker en Nathan Aké niet beschikbaar zijn. "Het is waar dat Walker de meest geschikte speler is om Vinícius te bewaken. We moeten daarvoor een oplossing vinden."
Guardiola was het niet eens met uitspraken van zijn collega Carlo Ancelotti van Real eerder op de dag dat het de spelers uit Madrid vorig jaar aan persoonlijkheid ontbrak. "Daar ben ik het niet mee eens", zei hij. "Als Madrid verliest vinden zij dat dat komt omdat ze slecht waren. In die wedstrijd waren we beter, niet omdat Real slecht was."
Ancelotti zei eerder dat zijn spelers tegen de titelhouder "persoonlijkheid en durf" moeten tonen. "Het komt erop aan Phil Foden, Kevin De Bruyne en Erling Haaland te controleren. Dat zal allemaal moeten kloppen, willen we succesvol zijn."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
10 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden