Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola looft 'speciale' City-spelers na weer een titel

Guardiola looft 'speciale' City-spelers na weer een titel

MANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Trainer Pep Guardiola heeft zijn spelers geprezen voor het behalen van de vierde Engelse landstitel in de afgelopen vijf seizoenen. "Als dat je in dit land lukt, komt dat doordat deze jongens zo speciaal zijn. Ze zullen voor altijd herinnerd worden", zei de Spanjaard na het binnenhalen van de titel op de laatste speeldag tegen Aston Villa (3-2). Guardiola begon als coach in Engeland in het seizoen 2016/2017, toen hij met City derde werd.

Het lukte een Premier League-team één keer eerder om vier titels in vijf jaar te halen. Dat was Manchester United onder leiding van de Schot Alex Ferguson. Guardiola werd door zijn vierde titel wat kampioenschappen betreft de beste Premier League-trainer van buiten het Verenigd Koninkrijk. Arsène Wenger en José Mourinho kwamen allebei tot drie titels. Ferguson is recordhouder met dertien.

City eindigde met 1 punt voorsprong op Liverpool. "Ik weet hoe moeilijk het is, maar ze helpen ons om elk seizoen weer een beter team te worden. Grote felicitaties aan hen", zei Guardiola over de concurrent. "Ik heb nog nooit in mijn leven een team als Liverpool gezien."

De Spanjaard zag dat zijn team zich goed herstelde van de uitschakeling in de Champions League tegen Real Madrid begin deze maand. "Het waren twee zware maanden in de Champions League en in de Premier League, maar we zijn weer kampioen."

Meer uit Voetbal

HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

1 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

2 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

2 uur geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

19 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

19 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

21 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

23 uur geleden