Guardiola looft 'speciale' City-spelers na weer een titel
MANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Trainer Pep Guardiola heeft zijn spelers geprezen voor het behalen van de vierde Engelse landstitel in de afgelopen vijf seizoenen. "Als dat je in dit land lukt, komt dat doordat deze jongens zo speciaal zijn. Ze zullen voor altijd herinnerd worden", zei de Spanjaard na het binnenhalen van de titel op de laatste speeldag tegen Aston Villa (3-2). Guardiola begon als coach in Engeland in het seizoen 2016/2017, toen hij met City derde werd.
Het lukte een Premier League-team één keer eerder om vier titels in vijf jaar te halen. Dat was Manchester United onder leiding van de Schot Alex Ferguson. Guardiola werd door zijn vierde titel wat kampioenschappen betreft de beste Premier League-trainer van buiten het Verenigd Koninkrijk. Arsène Wenger en José Mourinho kwamen allebei tot drie titels. Ferguson is recordhouder met dertien.
City eindigde met 1 punt voorsprong op Liverpool. "Ik weet hoe moeilijk het is, maar ze helpen ons om elk seizoen weer een beter team te worden. Grote felicitaties aan hen", zei Guardiola over de concurrent. "Ik heb nog nooit in mijn leven een team als Liverpool gezien."
De Spanjaard zag dat zijn team zich goed herstelde van de uitschakeling in de Champions League tegen Real Madrid begin deze maand. "Het waren twee zware maanden in de Champions League en in de Premier League, maar we zijn weer kampioen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden