Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola looft 'speciale' City-spelers na weer een titel

Guardiola looft 'speciale' City-spelers na weer een titel

MANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Trainer Pep Guardiola heeft zijn spelers geprezen voor het behalen van de vierde Engelse landstitel in de afgelopen vijf seizoenen. "Als dat je in dit land lukt, komt dat doordat deze jongens zo speciaal zijn. Ze zullen voor altijd herinnerd worden", zei de Spanjaard na het binnenhalen van de titel op de laatste speeldag tegen Aston Villa (3-2). Guardiola begon als coach in Engeland in het seizoen 2016/2017, toen hij met City derde werd.

Het lukte een Premier League-team één keer eerder om vier titels in vijf jaar te halen. Dat was Manchester United onder leiding van de Schot Alex Ferguson. Guardiola werd door zijn vierde titel wat kampioenschappen betreft de beste Premier League-trainer van buiten het Verenigd Koninkrijk. Arsène Wenger en José Mourinho kwamen allebei tot drie titels. Ferguson is recordhouder met dertien.

City eindigde met 1 punt voorsprong op Liverpool. "Ik weet hoe moeilijk het is, maar ze helpen ons om elk seizoen weer een beter team te worden. Grote felicitaties aan hen", zei Guardiola over de concurrent. "Ik heb nog nooit in mijn leven een team als Liverpool gezien."

De Spanjaard zag dat zijn team zich goed herstelde van de uitschakeling in de Champions League tegen Real Madrid begin deze maand. "Het waren twee zware maanden in de Champions League en in de Premier League, maar we zijn weer kampioen."

Meer uit Voetbal

Club Brugge verslaat Racing Genk en nadert Union tot op 1 punt

GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.

1 uur geleden
Internazionale na zege bij Torino in punten naast Napoli

TURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.

1 uur geleden
Spits Weghorst had zich een andere zondag met Ajax voorgesteld

AMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.

1 uur geleden
Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.

1 uur geleden
Schöne houdt gemengde gevoelens over aan zege van NEC op Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."

1 uur geleden
Ajax-trainer Farioli moest duizelige Sutalo wisselen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."

1 uur geleden
Barcelona's Yamal vergeet Europese uitschakeling na zege op Real

BARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.

1 uur geleden