Guardiola: Liverpool de verdiende kampioen
MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City heeft grootmoedig afstand gedaan van de titel in de Premier League. "Ik feliciteer de spelers, trainer en supporters van Liverpool met het kampioenschap. Het is welverdiend", aldus de Spanjaard, die de afgelopen twee seizoenen City naar de titel loodste.
Zijn ploeg leed donderdag een 2-1-nederlaag bij Chelsea en schonk Liverpool daarmee zeven speelronden voor het einde van de competitie de titel. Liverpool heeft 86 punten en kan niet meer achterhaald worden door Manchester City, dat 63 punten heeft.
"Liverpool is een goede kampioen. Ze hebben met een ongelooflijke focus gevoetbald, alsof het hun laatste kans was", zei Guardiola, die erin berustte dat hij genoegen moet nemen met plaats twee. "Het is de realiteit. Wij staan te ver achter, maar de andere achttien teams staan op nog grotere achterstand. Je kunt het kampioenschap niet elke keer winnen. Dat is in dit land nooit gebeurd."
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.
3 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Egyptische voetbalbond heeft na de nederlaag (2-3) tegen Argentinië een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA. De voorzitter van de Egyptische voetbalbond, Hany Abo Rida, bevestigde dat hij een klacht over scheidsrechter François Letexier en zijn assistenten heeft ingediend en wil dat de Franse arbiter wordt uitgesloten voor de rest van het WK.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Fulham heeft Álvaro Arbeloa aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De voormalig coach van Real Madrid is in Londen de opvolger van de Portugees Marco Silva, maakte de club bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Daley Blind keert terug bij Ajax. De 36-jarige verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract voor een seizoen. Hij was transfervrij na zijn vertrek bij Girona.
5 uur geleden