Guardiola: Liverpool de verdiende kampioen
MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City heeft grootmoedig afstand gedaan van de titel in de Premier League. "Ik feliciteer de spelers, trainer en supporters van Liverpool met het kampioenschap. Het is welverdiend", aldus de Spanjaard, die de afgelopen twee seizoenen City naar de titel loodste.
Zijn ploeg leed donderdag een 2-1-nederlaag bij Chelsea en schonk Liverpool daarmee zeven speelronden voor het einde van de competitie de titel. Liverpool heeft 86 punten en kan niet meer achterhaald worden door Manchester City, dat 63 punten heeft.
"Liverpool is een goede kampioen. Ze hebben met een ongelooflijke focus gevoetbald, alsof het hun laatste kans was", zei Guardiola, die erin berustte dat hij genoegen moet nemen met plaats twee. "Het is de realiteit. Wij staan te ver achter, maar de andere achttien teams staan op nog grotere achterstand. Je kunt het kampioenschap niet elke keer winnen. Dat is in dit land nooit gebeurd."
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.
41 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Engeland heeft in de nacht van zondag op maandag een einde gemaakt aan de Mexicaanse hoop op een wereldtitel. Het elftal van Thomas Tuchel versloeg het gastland in het Mexico City Stadium met 3-2. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden voor de Engelsen, die vanaf de 54e minuut in de tweede helft met tien man speelden. Engeland speelt in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Noorwegen.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Neymar (34) heeft zijn interlandloopbaan na de uitschakeling van Brazilië op het WK van de Verenigde Staten, Canada en Mexico beëindigd. Dat heeft de 34-jarige voetballer bekendgemaakt. Neymar besloot zijn carrière met een 2-1-nederlaag in de achtste finales tegen Noorwegen.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tussen Mexico en Engeland is een uur uitgesteld. Dat heeft de FIFA besloten vanwege de weersomstandigheden in de hoofdstad van Mexico. Er zijn regen- en onweersbuien bij het Mexico City Stadium. De winnaar van het duel treft Noorwegen in de kwartfinales van het WK. De aftrap staat gepland om 03.00 uur (Nederlandse tijd).
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Ståle Solbakken won in het New York New Jersey Stadium in East Rutherford verrassend met 2-1 van Brazilië. Erling Haaland was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Noorwegen speelt zaterdag in Miami tegen de winnaar van de wedstrijd in de achtste finales tussen Mexico en Engeland.
10 uur geleden