Guardiola: Liverpool de verdiende kampioen
MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City heeft grootmoedig afstand gedaan van de titel in de Premier League. "Ik feliciteer de spelers, trainer en supporters van Liverpool met het kampioenschap. Het is welverdiend", aldus de Spanjaard, die de afgelopen twee seizoenen City naar de titel loodste.
Zijn ploeg leed donderdag een 2-1-nederlaag bij Chelsea en schonk Liverpool daarmee zeven speelronden voor het einde van de competitie de titel. Liverpool heeft 86 punten en kan niet meer achterhaald worden door Manchester City, dat 63 punten heeft.
"Liverpool is een goede kampioen. Ze hebben met een ongelooflijke focus gevoetbald, alsof het hun laatste kans was", zei Guardiola, die erin berustte dat hij genoegen moet nemen met plaats twee. "Het is de realiteit. Wij staan te ver achter, maar de andere achttien teams staan op nog grotere achterstand. Je kunt het kampioenschap niet elke keer winnen. Dat is in dit land nooit gebeurd."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
32 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
2 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
7 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
7 uur geleden