Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola houdt deur naar Barcelona open voor Bernardo Silva

Guardiola houdt deur naar Barcelona open voor Bernardo Silva

BARCELONA (ANP) - Trainer Pep Guardiola hoopt dat Bernardo Silva bij Manchester City blijft, maar hij wil de Portugese voetballer ook niet tegen diens zin in Engeland houden. De aanvallende middenvelder flirt met FC Barcelona. "Het klopt dat Bernardo erg gecharmeerd is van Barcelona", zei Guardiola na de oefenwedstrijd in Camp Nou tegen de Catalaanse club (3-3).

"Bernardo is een speler die we heel graag bij ons houden, omdat hij in alles een geweldige voetballer en een fantastisch mens is. Maar al sinds ik als trainer begon bij Barcelona, heb ik nooit spelers willen houden die niet in mijn team willen blijven", aldus Guardiola. De 28-jarige Portugees speelt sinds 2017 voor Manchester City, waarmee hij al vier keer kampioen van Engeland werd. Silva staat nog drie jaar onder contract in Manchester.

De creatieve middenvelder deed woensdag tegen Barcelona, de club waarmee hij al weken in verband wordt gebracht, ruim een uur mee. "De transfermarkt is nog maar zeven of acht dagen open", aldus Guardiola. "Als we hem verkopen, moeten we zelf de markt op. En ik wil dat hij blijft. De clubs zouden het eerst eens moeten worden over een transfersom, maar de afgelopen twee jaar hebben we geen enkel bod op hem gehad."

Volgens trainer Xavi van Barcelona ligt het aan City of Silva naar Catalonië komt. De Engelse kampioen moet volgens hem dan willen meewerken aan een transfer.

De komst van de Portugees lijkt alleen mogelijk als Frenkie de Jong vertrekt. Barcelona wil de Oranje-international verkopen, maar zelf voelt De Jong daar weinig voor.

Meer uit Voetbal

Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

15 minuten geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

17 minuten geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

1 uur geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

1 uur geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

2 uur geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

2 uur geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

3 uur geleden