Guardiola en Klopp eensgezind: drank speelde geen rol
MANCHESTER (ANP) - Volgens Manchester City-coach Pep Guardiola was er geen sprak van dat de spelers van FC Liverpool nog met een kater het veld in waren gegaan voor hun duel met Manchester City donderdagavond. De ploeg van Guardiola versloeg de kersverse kampioen met liefst 4-0. "Ik denk dat ze vorige week heel veel bier hebben gedronken, maar ze kwamen naar hier zonder bier in hun bloed en om deze wedstrijd te winnen", zei de Spaanse coach na de ruime zege.
"Ik zag juist een ploeg met een enorme focus, met energie en de wil om te winnen. Vanaf de eerste minuut vlogen ze erin", vertelde Guardiola, die bijval kreeg van zijn collega Jürgen Klopp. Die had met zijn team bij rust al tegen een 3-0-achterstand aangekeken. Liverpool had dit seizoen pas één keer eerder verloren en veroverde vorige week voor het eerst na dertig jaar de Engelse titel. "Als je je verhaal in de richting wilt sturen dat we niet gefocust waren, dan doe je dat maar", mopperde de Duitser na kritische vragen. "Ik vond de houding van mijn ploeg geweldig. Ze vochten met alles wat ze in zich hadden. Het heeft niets met vorige week te maken. Als er één team in de wereld is dat ons op deze manier kan afbluffen, dan is het waarschijnlijk City. We zullen ze een keer terugpakken, maar voor vanavond is het niet anders."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
9 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
13 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
20 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
22 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
22 uur geleden