Guardiola: eerst wilde ik vroeg stoppen, nu als ik ouder ben
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola zit al langer in het vak dan hij aanvankelijk had gedacht. De Spanjaard werkt sinds 2007 als trainer en verlengde onlangs zijn contract bij Manchester City met twee jaar, tot de zomer van 2023. "Eerst dacht ik dat ik vroeg zou stoppen. Nu denk ik dat ik pas stop als ik wat ouder ben", zei Guardiola als reactie op een vraag over zijn aanstaande vijftigste verjaardag. "Een mooie leeftijd."
De Catalaan ging vrijwel direct na zijn spelerscarrière door als trainer. Guardiola begon in 2007 bij Barcelona B en maakte een jaar later promotie naar de Catalaanse hoofdmacht, waarmee hij in vier jaar tijd veertien prijzen pakte, waaronder drie landstitels en twee keer de eindzege in de Champions League. Na een sabbatical van een jaar ging Guardiola in 2013 aan de slag bij Bayern München, met zeven prijzen in drie jaar als resultaat. Sinds 2016 werkt de Spanjaard bij Manchester City, waarmee hij vooralsnog acht trofeeën veroverde.
"Natuurlijk ben ik nu een betere trainer dan toen ik begon. Ervaring helpt je, zeker in de wijze waarop ik mijn vak uitoefen", zei Guardiola, die vorige maand de grens van 700 wedstrijden als coach passeerde. "Ik doe er nog 700 en dan stop ik", zei hij toen met een knipoog.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 minuten geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geleden