Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool
MANCHESTER (ANP) - Het team van Manchester City moet opnieuw worden opgebouwd om de titelstrijd met Liverpool te kunnen aangaan. Dat is de overtuiging van City-trainer Pep Guardiola, die donderdagavond met zijn ploeg aantreedt tegen de nieuwe kampioen.
"We zullen moeten herbouwen. Dat gebeurt over de hele wereld. We moeten dat accepteren en de juiste beslissingen nemen om op het niveau te blijven waar we nu zijn", zei Guardiola (49). "We hebben exceptionele spelers, maar na dit seizoen zullen we gaan analyseren."
Het seizoen in de Premier League is geen moment spannend geweest en onlangs werd City onttroond als kampioen. En er zijn voor de club nog zeven speelronden te gaan.
'Vervangen spelers is onderdeel van het voetbal'
Na het lopende seizoen vertrekt aanvoerder David Silva (34), wiens contract afloopt. Fernandinho (35) en Sergio Agüero (32) hebben nog een contract voor een jaar. Guardiola: "Ik weet niet of ze zullen verlengen of niet. Sommige spelers moeten vervangen worden, maar dat is geen ramp of iets slechts. Het is onderdeel van voetbal."
Deze week werd bekend dat Leroy Sané niet langer deel uitmaakt van de selectie van City; de transfer naar Bayern werd eindelijk afgerond. "Als jongens niet willen blijven, dan moeten ze gaan", zei de coach. "We halen niet het beste uit de spelers als ze niet gelukkig zijn hier."
Manchester City - Liverpool begint donderdagavond om 21.15 uur. De spelers van City zullen voor de wedstrijd in eigen stadion een erehaag vormen voor de kampioenen, een traditie in de Premier League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
6 uur geleden