Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Het team van Manchester City moet opnieuw worden opgebouwd om de titelstrijd met Liverpool te kunnen aangaan. Dat is de overtuiging van City-trainer Pep Guardiola, die donderdagavond met zijn ploeg aantreedt tegen de nieuwe kampioen.

"We zullen moeten herbouwen. Dat gebeurt over de hele wereld. We moeten dat accepteren en de juiste beslissingen nemen om op het niveau te blijven waar we nu zijn", zei Guardiola (49). "We hebben exceptionele spelers, maar na dit seizoen zullen we gaan analyseren."

Het seizoen in de Premier League is geen moment spannend geweest en onlangs werd City onttroond als kampioen. En er zijn voor de club nog zeven speelronden te gaan.

'Vervangen spelers is onderdeel van het voetbal'

Na het lopende seizoen vertrekt aanvoerder David Silva (34), wiens contract afloopt. Fernandinho (35) en Sergio Agüero (32) hebben nog een contract voor een jaar. Guardiola: "Ik weet niet of ze zullen verlengen of niet. Sommige spelers moeten vervangen worden, maar dat is geen ramp of iets slechts. Het is onderdeel van voetbal."

Deze week werd bekend dat Leroy Sané niet langer deel uitmaakt van de selectie van City; de transfer naar Bayern werd eindelijk afgerond. "Als jongens niet willen blijven, dan moeten ze gaan", zei de coach. "We halen niet het beste uit de spelers als ze niet gelukkig zijn hier."

Manchester City - Liverpool begint donderdagavond om 21.15 uur. De spelers van City zullen voor de wedstrijd in eigen stadion een erehaag vormen voor de kampioenen, een traditie in de Premier League.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

9 minuten geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

53 minuten geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

3 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

3 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

5 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

5 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

5 uur geleden