Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Het team van Manchester City moet opnieuw worden opgebouwd om de titelstrijd met Liverpool te kunnen aangaan. Dat is de overtuiging van City-trainer Pep Guardiola, die donderdagavond met zijn ploeg aantreedt tegen de nieuwe kampioen.

"We zullen moeten herbouwen. Dat gebeurt over de hele wereld. We moeten dat accepteren en de juiste beslissingen nemen om op het niveau te blijven waar we nu zijn", zei Guardiola (49). "We hebben exceptionele spelers, maar na dit seizoen zullen we gaan analyseren."

Het seizoen in de Premier League is geen moment spannend geweest en onlangs werd City onttroond als kampioen. En er zijn voor de club nog zeven speelronden te gaan.

'Vervangen spelers is onderdeel van het voetbal'

Na het lopende seizoen vertrekt aanvoerder David Silva (34), wiens contract afloopt. Fernandinho (35) en Sergio Agüero (32) hebben nog een contract voor een jaar. Guardiola: "Ik weet niet of ze zullen verlengen of niet. Sommige spelers moeten vervangen worden, maar dat is geen ramp of iets slechts. Het is onderdeel van voetbal."

Deze week werd bekend dat Leroy Sané niet langer deel uitmaakt van de selectie van City; de transfer naar Bayern werd eindelijk afgerond. "Als jongens niet willen blijven, dan moeten ze gaan", zei de coach. "We halen niet het beste uit de spelers als ze niet gelukkig zijn hier."

Manchester City - Liverpool begint donderdagavond om 21.15 uur. De spelers van City zullen voor de wedstrijd in eigen stadion een erehaag vormen voor de kampioenen, een traditie in de Premier League.

Meer uit Voetbal

Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

19 minuten geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

1 uur geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

1 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

5 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

7 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

7 uur geleden