Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

Guardiola: City moet herbouwd worden voor titelrace met Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Het team van Manchester City moet opnieuw worden opgebouwd om de titelstrijd met Liverpool te kunnen aangaan. Dat is de overtuiging van City-trainer Pep Guardiola, die donderdagavond met zijn ploeg aantreedt tegen de nieuwe kampioen.

"We zullen moeten herbouwen. Dat gebeurt over de hele wereld. We moeten dat accepteren en de juiste beslissingen nemen om op het niveau te blijven waar we nu zijn", zei Guardiola (49). "We hebben exceptionele spelers, maar na dit seizoen zullen we gaan analyseren."

Het seizoen in de Premier League is geen moment spannend geweest en onlangs werd City onttroond als kampioen. En er zijn voor de club nog zeven speelronden te gaan.

'Vervangen spelers is onderdeel van het voetbal'

Na het lopende seizoen vertrekt aanvoerder David Silva (34), wiens contract afloopt. Fernandinho (35) en Sergio Agüero (32) hebben nog een contract voor een jaar. Guardiola: "Ik weet niet of ze zullen verlengen of niet. Sommige spelers moeten vervangen worden, maar dat is geen ramp of iets slechts. Het is onderdeel van voetbal."

Deze week werd bekend dat Leroy Sané niet langer deel uitmaakt van de selectie van City; de transfer naar Bayern werd eindelijk afgerond. "Als jongens niet willen blijven, dan moeten ze gaan", zei de coach. "We halen niet het beste uit de spelers als ze niet gelukkig zijn hier."

Manchester City - Liverpool begint donderdagavond om 21.15 uur. De spelers van City zullen voor de wedstrijd in eigen stadion een erehaag vormen voor de kampioenen, een traditie in de Premier League.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

4 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

6 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

7 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

9 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

10 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

11 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

11 uur geleden