Guardiola betreurt uitspraak over zelfverwonding
MANCHESTER (ANP/AFP) - Pep Guardiola heeft spijt betuigd voor zijn uitleg tijdens de persconferentie na het duel tussen Manchester City en Feyenoord over de verwonding aan zijn neus. De Spaanse coach, gefrustreerd over het resultaat (3-3), zei dat hij "zichzelf pijn had willen doen", een opmerking waarover ophef ontstond op sociale media. Guardiola kreeg het verwijt het probleem van zelfbeschadiging niet serieus te nemen.
"Mijn antwoord was op geen enkele manier bedoeld om de zeer ernstige zelfverwondingskwestie licht op te vatten", schrijft Guardiola, die zegt verrast te zijn geweest door de vraag over zijn neus, een dag later op Instagram. "Ik legde uit dat een scherpe vingernagel dit per ongeluk had veroorzaakt. Ik weet dat veel mensen elke dag worstelen met mentale gezondheidsproblemen en ik wil dit moment aangrijpen om te wijzen op een van de manieren waarop mensen hulp kunnen zoeken", aldus Guardiola, met een verwijzing naar een hulplijn voor mensen met ernstige mentale problemen.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
18 uur geleden