Guardiola betreurt uitspraak over zelfverwonding
MANCHESTER (ANP/AFP) - Pep Guardiola heeft spijt betuigd voor zijn uitleg tijdens de persconferentie na het duel tussen Manchester City en Feyenoord over de verwonding aan zijn neus. De Spaanse coach, gefrustreerd over het resultaat (3-3), zei dat hij "zichzelf pijn had willen doen", een opmerking waarover ophef ontstond op sociale media. Guardiola kreeg het verwijt het probleem van zelfbeschadiging niet serieus te nemen.
"Mijn antwoord was op geen enkele manier bedoeld om de zeer ernstige zelfverwondingskwestie licht op te vatten", schrijft Guardiola, die zegt verrast te zijn geweest door de vraag over zijn neus, een dag later op Instagram. "Ik legde uit dat een scherpe vingernagel dit per ongeluk had veroorzaakt. Ik weet dat veel mensen elke dag worstelen met mentale gezondheidsproblemen en ik wil dit moment aangrijpen om te wijzen op een van de manieren waarop mensen hulp kunnen zoeken", aldus Guardiola, met een verwijzing naar een hulplijn voor mensen met ernstige mentale problemen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
59 minuten geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
2 uur geleden