Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guaidó toch aangesteld als parlementsvoorzitter Venezuela

Guaidó toch aangesteld als parlementsvoorzitter Venezuela

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó heeft zichzelf dinsdag benoemd tot parlementsvoorzitter. Zondag werd Luis Parra al aangesteld als parlementsvoorzitter in een zitting waar alleen leden van de regeringspartij bij aanwezig waren. Wie nu de officiële parlementsvoorzitter is, is niet duidelijk.

De oppositieleden mochten dinsdag in tegenstelling tot zondag wel het parlementsgebouw in. Zij werden voor hun entree ruim een half uur tegengehouden door militairen. Op dat moment zat Parra een parlementszitting voor. Daarin zei hij dat Guaidó het recht heeft om aanwezig te zijn in het parlement, maar alleen als lid, niet als voorzitter.

Toen de oppositie het parlement in liep, was Parra al weg. Guaidó ging in de voorzittersstoel zitten. Kort daarop werd de stroom afgesloten, waardoor de parlementsleden voor licht zorgden met hun mobiele telefoons. Guaidó legde op dat moment de eed voor het voorzitterschap af.

Mogelijke corruptie

Parra was tot voor kort lid van de oppositiepartij van Guaidó, maar werd daar uitgezet vanwege mogelijke corruptie. Hij zegt de steun te hebben van 81 parlementsleden, Guaidó claimt dat er honderd leden achter hem staan. Guaidó werd volgens lokale media na het verlaten van het parlementsgebouw door veiligheidsdiensten beschoten met traangas.

Zondag werd Guaidó in een alternatieve parlementszitting op een andere locatie door oppositieleden verkozen tot parlementsvoorzitter.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

46 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

1 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

2 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

10 uur geleden