Guaidó toch aangesteld als parlementsvoorzitter Venezuela
CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó heeft zichzelf dinsdag benoemd tot parlementsvoorzitter. Zondag werd Luis Parra al aangesteld als parlementsvoorzitter in een zitting waar alleen leden van de regeringspartij bij aanwezig waren. Wie nu de officiële parlementsvoorzitter is, is niet duidelijk.
De oppositieleden mochten dinsdag in tegenstelling tot zondag wel het parlementsgebouw in. Zij werden voor hun entree ruim een half uur tegengehouden door militairen. Op dat moment zat Parra een parlementszitting voor. Daarin zei hij dat Guaidó het recht heeft om aanwezig te zijn in het parlement, maar alleen als lid, niet als voorzitter.
Toen de oppositie het parlement in liep, was Parra al weg. Guaidó ging in de voorzittersstoel zitten. Kort daarop werd de stroom afgesloten, waardoor de parlementsleden voor licht zorgden met hun mobiele telefoons. Guaidó legde op dat moment de eed voor het voorzitterschap af.
Mogelijke corruptie
Parra was tot voor kort lid van de oppositiepartij van Guaidó, maar werd daar uitgezet vanwege mogelijke corruptie. Hij zegt de steun te hebben van 81 parlementsleden, Guaidó claimt dat er honderd leden achter hem staan. Guaidó werd volgens lokale media na het verlaten van het parlementsgebouw door veiligheidsdiensten beschoten met traangas.
Zondag werd Guaidó in een alternatieve parlementszitting op een andere locatie door oppositieleden verkozen tot parlementsvoorzitter.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
8 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
10 uur geleden