Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guaidó na Europa-reis terug naar Venezuela

Guaidó na Europa-reis terug naar Venezuela

BRUSSEL (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó zal na zijn bezoek aan verschillende Europese landen terugkeren naar Caracas, maar hij erkent dat dit een risico is. Guaidó is ondanks een reisverbod naar Europa gekomen om "instrumenten te vinden om een einde aan de tragedie te maken" in zijn land, zei hij tijdens een bezoek aan het Europees Parlement in Brussel.

"Het enige wat het Venezolaanse volk wil is democratie, vrijheid en waardigheid", aldus Guaidó. "De wereld weet wat er gaande is in Venezuela. We moeten een oplossing vinden. Het dictatorschap gaat gewoon door." Hij riep de EU op de druk op de regering te verhogen. De EU heeft al sancties ingesteld tegen 25 hooggeplaatste Venezolanen. Sinds twee jaar is er ook een Europees embargo op wapens en uitrusting voor onderdrukking van de bevolking van kracht.

Ruim vijftig landen beschouwen Guaidó als rechtmatige interim-president van Venezuela in plaats van de socialistische regeringsleider Nicolás Maduro. "Het volk staat ongewapend tegenover hem", zei de oppositieleider. Volgens hem zijn vijf miljoen mensen het land uit gevlucht om voedsel te vinden en zijn een miljoen kinderen zonder ouders achtergebleven.

"Maar ik ben er zeker van dat we een einde kunnen maken aan de etnische moorden en de misdaden tegen het milieu van het regime", aldus Guaidó. Hij zei vastberaden te zijn om zijn doel te bereiken, en "in het wonder te geloven" dat Venezuela opnieuw een normaal en economisch gezond land kan worden.

Meer uit Buitenland

Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

42 minuten geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

1 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

1 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

3 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

3 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

4 uur geleden
Reddingswerkers proberen bultrug Timmy met touwen weg te trekken

WISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.

4 uur geleden