Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guaidó na Europa-reis terug naar Venezuela

Guaidó na Europa-reis terug naar Venezuela

BRUSSEL (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó zal na zijn bezoek aan verschillende Europese landen terugkeren naar Caracas, maar hij erkent dat dit een risico is. Guaidó is ondanks een reisverbod naar Europa gekomen om "instrumenten te vinden om een einde aan de tragedie te maken" in zijn land, zei hij tijdens een bezoek aan het Europees Parlement in Brussel.

"Het enige wat het Venezolaanse volk wil is democratie, vrijheid en waardigheid", aldus Guaidó. "De wereld weet wat er gaande is in Venezuela. We moeten een oplossing vinden. Het dictatorschap gaat gewoon door." Hij riep de EU op de druk op de regering te verhogen. De EU heeft al sancties ingesteld tegen 25 hooggeplaatste Venezolanen. Sinds twee jaar is er ook een Europees embargo op wapens en uitrusting voor onderdrukking van de bevolking van kracht.

Ruim vijftig landen beschouwen Guaidó als rechtmatige interim-president van Venezuela in plaats van de socialistische regeringsleider Nicolás Maduro. "Het volk staat ongewapend tegenover hem", zei de oppositieleider. Volgens hem zijn vijf miljoen mensen het land uit gevlucht om voedsel te vinden en zijn een miljoen kinderen zonder ouders achtergebleven.

"Maar ik ben er zeker van dat we een einde kunnen maken aan de etnische moorden en de misdaden tegen het milieu van het regime", aldus Guaidó. Hij zei vastberaden te zijn om zijn doel te bereiken, en "in het wonder te geloven" dat Venezuela opnieuw een normaal en economisch gezond land kan worden.

Meer uit Buitenland

Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

24 minuten geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

56 minuten geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

1 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

2 uur geleden
Pakistan stuurt op grote schaal militaire hulp naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.

2 uur geleden
Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

3 uur geleden
Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

4 uur geleden