Guaidó na Europa-reis terug naar Venezuela
BRUSSEL (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó zal na zijn bezoek aan verschillende Europese landen terugkeren naar Caracas, maar hij erkent dat dit een risico is. Guaidó is ondanks een reisverbod naar Europa gekomen om "instrumenten te vinden om een einde aan de tragedie te maken" in zijn land, zei hij tijdens een bezoek aan het Europees Parlement in Brussel.
"Het enige wat het Venezolaanse volk wil is democratie, vrijheid en waardigheid", aldus Guaidó. "De wereld weet wat er gaande is in Venezuela. We moeten een oplossing vinden. Het dictatorschap gaat gewoon door." Hij riep de EU op de druk op de regering te verhogen. De EU heeft al sancties ingesteld tegen 25 hooggeplaatste Venezolanen. Sinds twee jaar is er ook een Europees embargo op wapens en uitrusting voor onderdrukking van de bevolking van kracht.
Ruim vijftig landen beschouwen Guaidó als rechtmatige interim-president van Venezuela in plaats van de socialistische regeringsleider Nicolás Maduro. "Het volk staat ongewapend tegenover hem", zei de oppositieleider. Volgens hem zijn vijf miljoen mensen het land uit gevlucht om voedsel te vinden en zijn een miljoen kinderen zonder ouders achtergebleven.
"Maar ik ben er zeker van dat we een einde kunnen maken aan de etnische moorden en de misdaden tegen het milieu van het regime", aldus Guaidó. Hij zei vastberaden te zijn om zijn doel te bereiken, en "in het wonder te geloven" dat Venezuela opnieuw een normaal en economisch gezond land kan worden.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
4 uur geleden