GSK stijgt op Wall Street, Microsoft vervolgt opmars
NEW YORK (ANP) - Farmaceut GlaxoSmithKline was woensdag een opvallende stijger in de vroege handel op Wall Street na een strategie-update. Verder zette ook techconcern Microsoft zijn opmars voort. Een dag eerder ging het concern voor het eerst door de grens van 2 biljoen dollar qua beurswaarde. De markten waren verder in de ban van de oplopende olieprijzen, nu de vraag naar olie sterk aantrekt door het economisch herstel van de coronacrisis.
GSK splitst zijn divisie voor pijnstillers en andere zelfzorgmiddelen in 2022 af, maar houdt een belang van 20 procent in het nieuwe bedrijf. Met die stap hoopt GSK zichzelf beter te kunnen richten op de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen bijvoorbeeld kanker, AIDS en andere ziekten. Beleggers konden die stap wel waarderen en zetten het aandeel bijna 3 procent hoger.
Microsoft boekte een winst van 0,1 procent. Het software- en technologieconcern passeerde dinsdag qua marktwaarde de grens van 2 biljoen dollar. Daarmee is Microsoft het tweede Amerikaanse bedrijf dat die mijlpaal bereikt. Apple ging al eerder door die grens heen. De maker van onder meer de iPhone is zo'n 2,2 biljoen dollar waard.
Amazon
Verder stond ook techbedrijf Amazon in de belangstelling na het tweedaagse koopjesfestijn Prime Day. Tijdens het evenement werden wereldwijd 250 miljoen items verkocht. Dat betekende volgens Amazon de drukste Prime Day ooit voor het bedrijf. Het aandeel Amazon won 0,2 procent. Wel ligt Amazon onder vuur van vakbonden die de onderneming verwijten personeel niet goed te behandelen.
Verder was data-analysebureau MicroStrategy een opvallende stijger met een winst van bijna 5 procent. Het bedrijf lift mee op de stijging van de bitcoin, die na een scherpe daling dinsdag weer wat aan waarde wint. MicroStrategy investeert aanzienlijke bedragen in de cryptomunt. Cryptobeurs Coinbase steeg in de eerste handelsminuten krap 2 procent.
Olie
De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel vlak op 33.934 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4249 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 14.293 punten, waarmee het zijn record van een dag eerder verder aanscherpte.
Voor een vat Amerikaanse olie moest 73,93 dollar worden betaald, wat een stijging van 1,5 procent betekende. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 75,78 dollar per vat. Volgens kenners kan de olieprijs stijgen naar 100 dollar per vat. Grote olieconcerns als ExxonMobil en Chevron gingen in het kielzog van de olieprijs mee omhoog en wonnen tot krap 1 procent.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
13 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
19 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden