Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grubhub verhoogt in VS vergoeding voor bezorgers

Grubhub verhoogt in VS vergoeding voor bezorgers

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub verhoogt de kilometervergoeding voor bezorgers in de Verenigde Staten, vanwege de stijgende brandstofprijzen. De dochteronderneming van Just Eat Takeaway schroeft de vergoeding op per 9 maart, valt te lezen in een e-mail die aan bezorgers is verstuurd. Grubhub zei niet hoeveel meer de vergoeding precies wordt, maar de verhoging moet de gemiddelde extra kosten voor benzine dekken.

Grubhub heeft verder aangegeven de huidige situatie met betrekking tot de brandstofprijzen in de gaten te houden, maar wilde nog niet zeggen of de kostenstijging ook doorberekend wordt in de prijzen voor consumenten die maaltijden bestellen. De afstand tussen het restaurant en de consument wordt wel meegenomen in de berekening van de prijzen, aldus het maaltijdbezorgbedrijf.

In de VS voegde taxi-app Lyft deze week al een toeslag aan ritjes toe om bezorgers tegemoet te komen in de stijgende benzinekosten. Rivaal Uber kwam in het land eerder al met een vergelijkbare stap.

Of er in Nederland ook hogere vergoedingen voor bezorgers komen, is niet duidelijk. Thuisbezorgd.nl, net als Grubhub onderdeel van Just Eat Takeaway, en de Nederlandse takken van Uber Eats en Deliveroo waren niet direct bereikbaar voor commentaar. Het grootste deel van de maaltijden die hier via Thuisbezorgd worden besteld, wordt echter door eigen bezorgers van de restaurants afgeleverd. Ook gaat de bezorging hier vaak met de fiets of elektrische scooter.

Meer uit Financieel

Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

13 minuten geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.

1 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

1 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

2 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

15 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

15 uur geleden