Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groupama-FDJ met Van den Berg naar Tour

Groupama-FDJ met Van den Berg naar Tour

PARIJS (ANP) - Lars van den Berg is door wielerploeg Groupama-FDJ opgenomen in de selectie voor de Tour de France. De 24-jarige renner uit De Meern maakt daarmee zijn debuut in de Franse rittenkoers. Van den Berg nam al wel twee keer deel aan de Giro d'Italia.

Kopman van het Franse team is de Fransman David Gaudu, de nummer 4 van de Tour van vorig jaar. Een andere troef is zijn landgenoot Thibaut Pinot, die bezig is aan zijn laatste jaar als wielerprof. De selectie van beide klimmers werd vorige week al gemeld door de ploeg die sprinter Arnaud Démare thuislaat.

Van den Berg viel dit jaar wegens ziekte uit in de Giro, die hij vorig jaar als 64e beëindigde. Hij is bezig aan zijn derde jaar in de hoofdmacht van het Franse team. De andere geselecteerde renners voor de Tour zijn de Fransen Valentin Madouas, Olivier Le Gac en Quentin Pacher, de Zwitserse tijdritspecialist Stefan Küng en de Luxemburger Kevin Geniets.

De 26-jarige Gaudu begint aan zijn zesde Tour en mikt opnieuw op een topklassering in het algemeen klassement. Begin dit seizoen viel hij al op met de tweede plaats in Parijs-Nice en de vierde plaats in de Ronde van het Baskenland. De Tour de France begint op 1 juli in Bilbao.

Meer uit Sport

Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

8 uur geleden
Zverev: Sinner heeft laten zien dat hij de beste van de wereld is

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.

8 uur geleden
Sinner verslaat Zverev en is opnieuw de beste op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.

8 uur geleden
Pogačar wil heel andere wielerkalender vanwege hitte

USSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."

10 uur geleden
Van der Poel had 'eindelijk de benen' voor ritzege in Tour

USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.

11 uur geleden
Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

12 uur geleden
Hanyu en Mladenovic winnen vrouwendubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.

13 uur geleden