Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grotere vraag naar zonvakanties in herfstperiode

Grotere vraag naar zonvakanties in herfstperiode

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders durven weer vaker een vakantie te boeken. Touroperators als TUI en Sunweb merken een grotere vraag naar zonvakanties in de komende herfstperiode. Volgens Sunweb ligt het aantal boekingen voor de periode weer op het niveau van voor de crisis. Ook TUI merkt dat de vraag aantrekt, maar kon nog niet direct percentages of aantallen geven.

Een woordvoerster van TUI benadrukt dat de vergelijking met 2019, maar ook met vorig jaar, mank gaat. In 2019 werd er door mensen veel verder van tevoren geboekt. Vorig jaar lag het aantal boekingen door de crisis veel lager.

Hoewel er nu wel weer wat meer beweging zit in de vroegere boekingen, ligt het aantal lastminuteboekingen nog altijd hoog. Dat betekent extra uitdaging voor de planners bij TUI, omdat pas kort van tevoren bekend is hoeveel vakantiegangers er af zullen naar reizen naar bijvoorbeeld de Spaanse eilanden of Griekenland. Ook de Nederlandse delen van het Caribisch gebied zijn populair. Vanwege de reisbeperkingen die nog altijd gelden is het algehele aanbod beperkt.

Minder aanbod

Net als bij TUI wijst ook Sunweb op het mindere aanbod van bestemmingen. Vakanties naar Turkije en Egypte worden nu niet aangeboden vanwege de nu geldende reisadviezen. Daartegenover neemt de vraag naar vakanties naar de Europese landen rond de Middellandse Zee toe. Alles bij elkaar ligt het aantal boekingen gelijk ten opzichte van 2019. Afgezet tegen de boekingen van vorig jaar is er tot en met oktober ruim twee keer meer geboekt.

Dat er nu meer wordt geboekt heeft volgens Sunweb ook te maken met de beperkingen die nog golden in juni en juli. Ook bij TUI merken ze dat mensen weer graag op vakantie willen wat het oplopende aantal boekingen ook verklaart.

Ook bij de VakantieDiscounter merken ze een stijgende vraag naar zonvakanties in de herfst. In augustus werden volgens het platform vijf keer zoveel herfstvakanties geboekt als in juli. Spanje is de populairste bestemming en dan met name eilanden als Mallorca, Gran Canaria en Tenerife. In Griekenland gaat het met name om Kreta en Rhodos. Verder is Malta in trek.

Meer uit Financieel

Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

7 minuten geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

9 minuten geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

1 uur geleden
Elon Musk eerste biljonair ter wereld na beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

2 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan na hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.

2 uur geleden
SpaceX stijgt 18 procent bij beursdebuut in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.

2 uur geleden
ACM: geen verder onderzoek naar FloraHolland na klachten kwekers

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet geen verder onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door Royal FloraHolland (RFH). De ACM ontving vorig jaar verschillende klachten van telers over de grootste bloemen- en plantenveiling ter wereld en heeft deze onderzocht, maar ziet op dit moment geen aanleiding om nog verder onderzoek te doen.

3 uur geleden