Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grotere vraag naar zonvakanties in herfstperiode

Grotere vraag naar zonvakanties in herfstperiode

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders durven weer vaker een vakantie te boeken. Touroperators als TUI en Sunweb merken een grotere vraag naar zonvakanties in de komende herfstperiode. Volgens Sunweb ligt het aantal boekingen voor de periode weer op het niveau van voor de crisis. Ook TUI merkt dat de vraag aantrekt, maar kon nog niet direct percentages of aantallen geven.

Een woordvoerster van TUI benadrukt dat de vergelijking met 2019, maar ook met vorig jaar, mank gaat. In 2019 werd er door mensen veel verder van tevoren geboekt. Vorig jaar lag het aantal boekingen door de crisis veel lager.

Hoewel er nu wel weer wat meer beweging zit in de vroegere boekingen, ligt het aantal lastminuteboekingen nog altijd hoog. Dat betekent extra uitdaging voor de planners bij TUI, omdat pas kort van tevoren bekend is hoeveel vakantiegangers er af zullen naar reizen naar bijvoorbeeld de Spaanse eilanden of Griekenland. Ook de Nederlandse delen van het Caribisch gebied zijn populair. Vanwege de reisbeperkingen die nog altijd gelden is het algehele aanbod beperkt.

Minder aanbod

Net als bij TUI wijst ook Sunweb op het mindere aanbod van bestemmingen. Vakanties naar Turkije en Egypte worden nu niet aangeboden vanwege de nu geldende reisadviezen. Daartegenover neemt de vraag naar vakanties naar de Europese landen rond de Middellandse Zee toe. Alles bij elkaar ligt het aantal boekingen gelijk ten opzichte van 2019. Afgezet tegen de boekingen van vorig jaar is er tot en met oktober ruim twee keer meer geboekt.

Dat er nu meer wordt geboekt heeft volgens Sunweb ook te maken met de beperkingen die nog golden in juni en juli. Ook bij TUI merken ze dat mensen weer graag op vakantie willen wat het oplopende aantal boekingen ook verklaart.

Ook bij de VakantieDiscounter merken ze een stijgende vraag naar zonvakanties in de herfst. In augustus werden volgens het platform vijf keer zoveel herfstvakanties geboekt als in juli. Spanje is de populairste bestemming en dan met name eilanden als Mallorca, Gran Canaria en Tenerife. In Griekenland gaat het met name om Kreta en Rhodos. Verder is Malta in trek.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

4 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

15 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

15 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

17 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

19 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

23 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden