Grotere vraag naar zonvakanties in herfstperiode
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders durven weer vaker een vakantie te boeken. Touroperators als TUI en Sunweb merken een grotere vraag naar zonvakanties in de komende herfstperiode. Volgens Sunweb ligt het aantal boekingen voor de periode weer op het niveau van voor de crisis. Ook TUI merkt dat de vraag aantrekt, maar kon nog niet direct percentages of aantallen geven.
Een woordvoerster van TUI benadrukt dat de vergelijking met 2019, maar ook met vorig jaar, mank gaat. In 2019 werd er door mensen veel verder van tevoren geboekt. Vorig jaar lag het aantal boekingen door de crisis veel lager.
Hoewel er nu wel weer wat meer beweging zit in de vroegere boekingen, ligt het aantal lastminuteboekingen nog altijd hoog. Dat betekent extra uitdaging voor de planners bij TUI, omdat pas kort van tevoren bekend is hoeveel vakantiegangers er af zullen naar reizen naar bijvoorbeeld de Spaanse eilanden of Griekenland. Ook de Nederlandse delen van het Caribisch gebied zijn populair. Vanwege de reisbeperkingen die nog altijd gelden is het algehele aanbod beperkt.
Minder aanbod
Net als bij TUI wijst ook Sunweb op het mindere aanbod van bestemmingen. Vakanties naar Turkije en Egypte worden nu niet aangeboden vanwege de nu geldende reisadviezen. Daartegenover neemt de vraag naar vakanties naar de Europese landen rond de Middellandse Zee toe. Alles bij elkaar ligt het aantal boekingen gelijk ten opzichte van 2019. Afgezet tegen de boekingen van vorig jaar is er tot en met oktober ruim twee keer meer geboekt.
Dat er nu meer wordt geboekt heeft volgens Sunweb ook te maken met de beperkingen die nog golden in juni en juli. Ook bij TUI merken ze dat mensen weer graag op vakantie willen wat het oplopende aantal boekingen ook verklaart.
Ook bij de VakantieDiscounter merken ze een stijgende vraag naar zonvakanties in de herfst. In augustus werden volgens het platform vijf keer zoveel herfstvakanties geboekt als in juli. Spanje is de populairste bestemming en dan met name eilanden als Mallorca, Gran Canaria en Tenerife. In Griekenland gaat het met name om Kreta en Rhodos. Verder is Malta in trek.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
10 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
12 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden