Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groter deel Europees wagenpark elektrisch in eerste kwartaal

Groter deel Europees wagenpark elektrisch in eerste kwartaal

BRUSSEL (ANP) - Het Europese wagenpark gaat steeds meer uit elektrische auto's bestaan. Volgens de Europese branchevereniging voor automakers ACEA was in de eerste drie maanden van dit jaar ruim een derde van alle nieuw verkochte auto's elektrisch of hybride. De verkoop werd vooral gesterkt door overheidssubsidie voor elektrische auto's.

Het grootste aandeel had de gewone hybride auto, met ruim 18 procent, waarvan 469.784 wagens werden verkocht. Daarna volgt de plug-in hybride auto, oftewel een auto met een stekker waarvan de batterijen zichzelf kunnen opladen. Daarvan stegen de verkopen fors tot 208.389 auto's en kwam het aandeel uit op ruim 8 procent. In alle lidstaten stegen de verkopen van deze twee typen, maar met name in Italië, Frankrijk, Duitsland en Spanje.

Van de elektrische auto's was bijna 6 procent een auto met alleen een batterij. Deze kende in de eerste maanden van het jaar bijna twee derde meer verkopen tot 146.185 auto's. Met name in Duitsland en Italië nam de verkoop flink toe, terwijl in Spanje deze juist daalde. Het aantal auto's op aardgas liep daarnaast met 10 procent terug tot 14.300 wagens, terwijl de verkoop van auto's op LPG bijna verdubbelde door vraag in Frankrijk en Italië naar dit type.

Benzine- en dieselmotoren

Hoewel het aantal op fossiele brandstof rijdende auto's blijft dalen in Europa, heeft nog ruim twee derde van alle nieuw verkochte personenauto's nog een benzine- of dieselmotor, becijferde de ACEA. Dieselauto's waren wel het minst in trek: tussen januari en april daalde dat aantal met een vijfde tot 593.559 auto's ten opzichte van een jaar geleden. De meeste landen in de EU lieten een daling zien, maar de grootste dalingen waren met bijna een derde minder verkopen in Duitsland en Spanje en ruim 11 procent minder verkopen in Frankrijk.

Ook benzineauto's kunnen op minder enthousiasme rekenen van Europese automobilisten. Daarvan daalden de verkopen met bijna 17 procent licht naar 1,1 miljoen verkochte auto's. Met uitzondering van de Fransen, waar ruim 8 procent meer nieuwe benzine-auto's werden verkocht, daalden de verkopen in alle andere Europese landen. De daling was met name te zien in Duitsland, Spanje en Italië.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

8 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

10 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

12 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

14 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

15 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

1 dag geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

1 dag geleden