Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote zorgen in Kamer om gevolgen stikstofcrisis voor woningbouw

Grote zorgen in Kamer om gevolgen stikstofcrisis voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer maken zich grote zorgen over de gevolgen van de stikstofcrisis voor de woningbouw. Vorige week vrijdag meldde brancheorganisatie Bouwend Nederland dat 244.000 woningen niet gebouwd kunnen worden vanwege de stikstofproblematiek. Vooral de oppositie hoopte op snelle duidelijkheid van woonminister Mona Keijzer (BBB), maar zij wil nog niet vooruitlopen op gesprekken die het kabinet erover voert.

Lange tijd waren het vooral andere problemen die de woningbouw vertraagden, zoals stijgende materiaalkosten, beperkte arbeidskrachten en lange procedures. Maar sinds een uitspraak van de Raad van State heeft ook de woningbouw meer last van de stikstofproblematiek. Het is sinds de uitspraak veel moeilijker om te schuiven met stikstofruimte, iets wat eerder nog lucht bood aan de woningbouw.

Keijzer bleef in het debat verwijzen naar de kabinetscommissie die nu werkt aan nieuwe stikstofplannen. Eind januari zei premier Dick Schoof twee maanden de tijd daarvoor te nemen. Dat zou erop neerkomen dat de deadline volgende week is. Partijen zijn sceptisch dat het kabinet die deadline haalt. Keijzer vroeg vooral om geduld. Wel erkende ook zij dat er wat moet gebeuren. "Het kan niet anders."

Meer uit Politiek

Jetten roept OVSE op om druk op Rusland te houden voor vrede

DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.

1 dag geleden
Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

1 dag geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

2 dagen geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

2 dagen geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

2 dagen geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

2 dagen geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

2 dagen geleden