'Grote zorgen' bij Essent over snel afstappen van Russisch gas
ZWOLLE (ANP) - Energieleverancier Essent maakt zich "grote zorgen" over het voornemen van het kabinet om al voor het einde van het jaar compleet onafhankelijk te zijn van Russisch gas. In een eerste reactie wijst de onderneming erop dat er nu nog geen plan klaar zou liggen. "En zonder plan is overgaan tot actie niet verstandig."
Essent zegt het liefst te zien dat het afstappen van gas uit Rusland door de Europese Unie wordt opgepakt. Nederland kan dan wel als voortrekker optreden. Dan zou het ook mogelijk zijn om andere partijen bij de keuze te betrekken om leveringszekerheid te garanderen.
Bij Essent wordt de inkoop van aardgas door het Duitse moederbedrijf E.ON geregeld, liet de onderneming vorige maand weten. Hoeveel gas van Essent precies uit Rusland afkomstig was, kon een woordvoerster toen daarom niet zeggen. E.ON had Essent wel verteld dat Russisch gas minder dan 10 procent uitmaakt van het gas dat is bestemd voor de Nederlandse dochteronderneming.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
3 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
7 uur geleden