Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote zoektocht naar vermist toeristenvliegtuigje in IJsland

Grote zoektocht naar vermist toeristenvliegtuigje in IJsland

REYKJAVIK (ANP/AFP) - In IJsland wordt met vijfhonderd reddingswerkers en meerdere helikopters gezocht naar een waarschijnlijk neergestort vliegtuigje. De drie toeristen aan boord komen volgens Amerikaanse media uit Nederland, België en de Verenigde Staten. De piloot is een IJslander.

De Cessna C172 vertrok donderdagochtend vanuit de hoofdstad Reykjavik voor een twee uur durende tocht in de omgeving van de zogeheten Golden Circle, een populaire route langs watervallen en andere bezienswaardigheden. Het laatste contact met het vliegtuig was ongeveer een uur later.

Het is niet duidelijk wat er precies met het vliegtuigje is gebeurd. De inzittenden hebben niets meer van zich laten horen. De vliegomstandigheden waren volgens de kustwacht goed. "We hebben geen noodsignaal of waarschuwing ontvangen", aldus een woordvoerder.

Natuurgebied

IJslandse functionarissen zeiden dat het toestel mogelijk is neergestort in het Thingvellir National Park, ongeveer 50 kilometer ten oosten van Reykjavik. Het op een na grootste meer van IJsland ligt in dit natuurgebied.

Ook donderdag zochten honderden reddingswerkers naar de vier vermisten. Ook een vliegtoestel van de Deense luchtmacht droeg bij aan de zoekactie.

Meer uit Buitenland

Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

16 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

1 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

2 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

5 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

6 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

8 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

9 uur geleden