Grote zoektocht naar vermist toeristenvliegtuigje in IJsland
REYKJAVIK (ANP/AFP) - In IJsland wordt met vijfhonderd reddingswerkers en meerdere helikopters gezocht naar een waarschijnlijk neergestort vliegtuigje. De drie toeristen aan boord komen volgens Amerikaanse media uit Nederland, België en de Verenigde Staten. De piloot is een IJslander.
De Cessna C172 vertrok donderdagochtend vanuit de hoofdstad Reykjavik voor een twee uur durende tocht in de omgeving van de zogeheten Golden Circle, een populaire route langs watervallen en andere bezienswaardigheden. Het laatste contact met het vliegtuig was ongeveer een uur later.
Het is niet duidelijk wat er precies met het vliegtuigje is gebeurd. De inzittenden hebben niets meer van zich laten horen. De vliegomstandigheden waren volgens de kustwacht goed. "We hebben geen noodsignaal of waarschuwing ontvangen", aldus een woordvoerder.
Natuurgebied
IJslandse functionarissen zeiden dat het toestel mogelijk is neergestort in het Thingvellir National Park, ongeveer 50 kilometer ten oosten van Reykjavik. Het op een na grootste meer van IJsland ligt in dit natuurgebied.
Ook donderdag zochten honderden reddingswerkers naar de vier vermisten. Ook een vliegtoestel van de Deense luchtmacht droeg bij aan de zoekactie.
Meer uit Buitenland
ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
1 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.
2 uur geleden