Grote zoekactie naar vermiste 6-jarige in Duitsland vruchteloos
BREMERVÖRDE (ANP/DPA) - Een grootschalige zoektocht in het noorden van Duitsland naar de vermiste 6-jarige Arian heeft na vijf dagen nog niets opgeleverd. Een nieuwe strategie, waarbij tweehonderd militairen zo geruisloos mogelijk naar het kind zochten, heeft ook niet geholpen.
Arian liep maandagavond weg uit het huis van zijn ouders in de plaats Elm. Op beveiligingsbeelden is te zien hoe hij naar een nabijgelegen bos rende. Er zijn verschillende strategieën geprobeerd om de jongen op te sporen. Daar waren honderden mensen bij betrokken.
De afgelopen nacht werd na advies van een deskundige een stille zoektocht gehouden. Arian is autistisch en reageert niet als hij wordt aangesproken. De tweehonderd militairen gingen met nachtkijkers in kleine groepjes naar de jongen op zoek. "Helaas heeft de nacht geen vooruitgang opgeleverd", meldde de politie de volgende ochtend.
Honderden militairen ingezet
Eerdere pogingen hielpen ook niet. Er werd vuurwerk afgestoken, in de hoop dat Arian zou komen kijken omdat hij vuurwerk mooi vindt. Ook werden snoepjes en ballonnen aan de bomen rond zijn ouderlijk huis gehangen. Honderden vrijwilligers hebben het gebied dagenlang doorzocht, en de krijgsmacht heeft 450 militairen gestuurd.
Deze zaterdag wordt verder gezocht rond de rivier Oste. Politieduikers hadden daar eerder deze week ook al onderzoek gedaan. Er zijn ook drones en een helikopter ingezet en zelfs een gevechtsvliegtuig dat met een warmtebeeldcamera luchtfoto's maakte.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse rechter heeft een 30-jarige Oekraïner veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf voor sabotage namens Rusland. Twee anderen werden vrijgesproken. Ze werden ervan beschuldigd dat ze hadden meegewerkt aan het in kaart brengen van Duitse logistieke lijnen van een pakketbezorger om later een brandaanslag uit te voeren in opdracht van een Russische inlichtingendienst.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen sturen extra hulp naar Colombia na de dodelijke aardbeving vorige week. Deze had een kracht van 7.4. Zweden, Duitsland en Luxemburg leveren via een Europees steunprogramma tenten, waterfilters, voedsel en andere essentiële spullen. Dat meldt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Er gaat ook een coördinator naar Colombia om de hulp in goede banen te leiden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz gaat pas open als de Verenigde Staten aan de eisen van Iran voldoen. Dat heeft de Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf gezegd in een speech. Hij noemde het beëindigen van de Amerikaanse zeeblokkade, het opheffen van sancties op olie en het vrijgeven van Iraanse tegoeden in het buitenland.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas wil verder met het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de Verenigde Staten tot stand kwam. Een woordvoerder zegt tegen persbureau AFP dat daarvoor wel ook de steun van Israël noodzakelijk is. Die steun is er vooralsnog niet. Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft hier de voorbije dagen over gesproken met zowel Hamas als Israël.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (73) moet van de gevangenis naar het ziekenhuis worden overgebracht voor medische controles. Dat heeft het hooggerechtshof van Pakistan bepaald. Khan zit sinds 2023 vast en is veroordeeld in verschillende zaken, onder meer voor fraude. Zijn partijgenoten van de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) en familie maken zich zorgen over zijn gezondheid.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Slechts vier op de tien zorginstellingen wereldwijd voldoen aan de basishygiënerichtlijn voor sanitaire voorzieningen. Dat melden de VN-organisaties WHO en UNICEF in een rapport. Het gaat bijvoorbeeld om de toegang tot een gehandicaptentoilet, of het voldoen aan de regels rondom schoonmaken.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Wassim al-Assad, de neef van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad, heeft de doodstraf opgelegd gekregen in Syrië. Een week eerder werd ook Assad zelf bij verstek veroordeeld tot de doodstraf, maar hij is zelf niet in Syrië.
2 uur geleden