Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grote winnaar' Rob Jetten op voorpagina's kranten

'Grote winnaar' Rob Jetten op voorpagina's kranten

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse kranten besteden donderdag volop aandacht aan de forse zetelwinst van D66. Alhoewel de verkiezingsstrijd nog niet beslecht is, wordt partijleider Rob Jetten uitgeroepen tot grote winnaar van de stembusgang. Zijn partij haalt in de laatste voorlopige prognose 26 zetels, 17 meer dan in 2023.

"Jetten grote winnaar", kopt De Telegraaf dan ook. De krant spreekt van een "historische uitslag", nu D66 voor het eerst een premier mag leveren. Ook de PVV staat in de laatste voorlopige prognose op 26 zetels, maar omdat partijleider Geert Wilders "door bijna iedereen uitgesloten is, zal D66 hoe dan ook aan zet zijn om Jetten naar voren te schuiven als minister-president", aldus de krant. "Jubelend D66 kan aansturen op middenkabinet", kopt Trouw. Volgens de krant dankt Jetten zijn winst mede aan de afwezigheid van Wilders. "Doordat de PVV-leider nauwelijks campagne voerde en televisiedebatten afzegde, kon Jetten er alsnog tussen komen."

"De verkiezingsstrijd is uitgedraaid op een thriller", vindt het AD, dat bij een foto van Jetten "Terug naar het midden" kopt. Ook de Volkskrant opent met een foto van de D66-leider. Daarop is Jetten te zien met een omhooggestoken hand en met de Nederlandse vlag op de achtergrond. "Jetten met D66 grote winnaar", staat erboven.

Het Parool schrijft: "Met Rob Jetten kan D66 het wel", verwijzend naar de slogan van de partij. Het Financieele Dagblad bespreekt de versplintering van het Nederlandse politieke landschap. "Voor het eerst in de geschiedenis heeft de grootste partij in Nederland minder dan dertig zetels", aldus de krant.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

2 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

3 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

5 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

8 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

9 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

9 uur geleden