Grote winkelketens kunnen snel open, doen niet mee aan protesten
AMSTERDAM (ANP) - Grotere winkelketens zoals IKEA, MediaMarkt, Blokker en Action kunnen open als het kabinet daarvoor toestemming geeft. Het kabinet gaat volgens bronnen de coronaregels voor winkels per aanstaande zaterdag versoepelen. Wanneer vrijdag tijdens de coronapersconferentie blijkt dat dit niet het geval is, dan gaan ze niet uit protest toch de deuren openen.
In verschillende regio's in het land hebben winkels en horeca aangekondigd zaterdag open te gaan, ongeacht de besluiten van het kabinet. Een aantal burgemeesters heeft al gezegd daar niet op te zullen handhaven.
IKEA laat weten rekening te houden met verschillende scenario's in de aanloop naar de coronapersconferentie van vrijdag. "Mochten de winkels weer open mogen zaterdag en we besluiten dat ook direct te doen, hebben we voldoende bezetting", zegt een woordvoerster. De meubelwinkel wilde niet reageren op uitgelekte maatregelen die het kabinet vrijdag mogelijk bekend zal maken. "Zodra we weten en besloten hebben wat het praktisch inhoudt voor IKEA, brengen we eerst onze medewerkers op de hoogte en vervolgens uiteraard ook onze klanten", zegt een woordvoerster.
MediaMarkt
Ook MediaMarkt zegt zaterdag gewoon open te kunnen. Er is voldoende personeel beschikbaar en ziekteverzuim is geen probleem. Het bedrijf is een voorstander van winkelen op afspraak, als dat de enige mogelijkheid is. "We hebben in april 2021 ook gewerkt met een afspraakkalender. We zijn er wel sceptisch over want onze winkels zijn zo groot dat veilig winkelen goed mogelijk is", zegt een woordvoerder.
Blokker, BCC en Intertoys, onderdeel van moederbedrijf Mirage Retail, houden rekening met alle mogelijke scenario's die vrijdag bekend kunnen worden gemaakt. "We zijn op alles voorbereid", zegt een woordvoerster.
Action kan meteen open zodra dat mag. "Vanwege click & collect zijn alle 401 winkels in bedrijf gebleven. De bezetting en bevoorrading verwachten we snel te kunnen opschroeven", zegt een woordvoerder. De keten is, door de laatste berichten, aan het testen met het online reserveren van winkelmomenten. "De exacte voorwaarden en restricties zijn natuurlijk nog niet bekend, maar de verwachting is dat we vanaf zaterdag de eerste klanten kunnen laten langskomen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
43 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.
2 uur geleden