Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote winkelketens kunnen snel open, doen niet mee aan protesten

Grote winkelketens kunnen snel open, doen niet mee aan protesten

AMSTERDAM (ANP) - Grotere winkelketens zoals IKEA, MediaMarkt, Blokker en Action kunnen open als het kabinet daarvoor toestemming geeft. Het kabinet gaat volgens bronnen de coronaregels voor winkels per aanstaande zaterdag versoepelen. Wanneer vrijdag tijdens de coronapersconferentie blijkt dat dit niet het geval is, dan gaan ze niet uit protest toch de deuren openen.

In verschillende regio's in het land hebben winkels en horeca aangekondigd zaterdag open te gaan, ongeacht de besluiten van het kabinet. Een aantal burgemeesters heeft al gezegd daar niet op te zullen handhaven.

IKEA laat weten rekening te houden met verschillende scenario's in de aanloop naar de coronapersconferentie van vrijdag. "Mochten de winkels weer open mogen zaterdag en we besluiten dat ook direct te doen, hebben we voldoende bezetting", zegt een woordvoerster. De meubelwinkel wilde niet reageren op uitgelekte maatregelen die het kabinet vrijdag mogelijk bekend zal maken. "Zodra we weten en besloten hebben wat het praktisch inhoudt voor IKEA, brengen we eerst onze medewerkers op de hoogte en vervolgens uiteraard ook onze klanten", zegt een woordvoerster.

MediaMarkt

Ook MediaMarkt zegt zaterdag gewoon open te kunnen. Er is voldoende personeel beschikbaar en ziekteverzuim is geen probleem. Het bedrijf is een voorstander van winkelen op afspraak, als dat de enige mogelijkheid is. "We hebben in april 2021 ook gewerkt met een afspraakkalender. We zijn er wel sceptisch over want onze winkels zijn zo groot dat veilig winkelen goed mogelijk is", zegt een woordvoerder.

Blokker, BCC en Intertoys, onderdeel van moederbedrijf Mirage Retail, houden rekening met alle mogelijke scenario's die vrijdag bekend kunnen worden gemaakt. "We zijn op alles voorbereid", zegt een woordvoerster.

Action kan meteen open zodra dat mag. "Vanwege click & collect zijn alle 401 winkels in bedrijf gebleven. De bezetting en bevoorrading verwachten we snel te kunnen opschroeven", zegt een woordvoerder. De keten is, door de laatste berichten, aan het testen met het online reserveren van winkelmomenten. "De exacte voorwaarden en restricties zijn natuurlijk nog niet bekend, maar de verwachting is dat we vanaf zaterdag de eerste klanten kunnen laten langskomen."

Meer uit Binnenland

Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

3 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

3 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

5 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

6 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

7 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

7 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

8 uur geleden