Grote wielerronden en monumenten leveren meer punten op bij UCI
AIGLE (ANP) - Wielrenners krijgen komend seizoen meer punten bij topprestaties in de grote wielerronden en in de belangrijkste eendagswedstrijden, de vijf zogenoemde monumenten. De internationale wielerunie UCI maakte de hervorming van het puntensysteem in de WorldTour vrijdag bekend.
In de drie grote wielerrondes, de Giro d'Italia, de Tour de France en de Vuelta, zijn komend seizoen meer punten te verdienen. Dat geldt zowel voor de eindrangschikking, de afzonderlijke ritten als de nevenklassementen. De vijf monumenten, Milaan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en Ronde van Lombardije, komen in een extra categorie met een hoger puntenaantal.
Voor topprestaties op de WK's en Olympische Spelen zijn meer UCI-punten te verdienen. Etappes in de meerdaagse wedstrijden in de WorldTour en in de ProSeries leveren ook meer punten op.
Teamklassement
De veranderingen hebben tot doel dat er een groter verschil komt tussen de punten die verdiend worden in de belangrijkste wedstrijden en de koersen in de lagere categorieën. De UCI wil hiermee bewerkstelligen dat de teams worden aangespoord om de beste renners in te zetten in de belangrijkste wedstrijden. Hierdoor komt er een beter verband tussen het aantal punten en de sportieve prestaties, die op een hoger niveau liggen in de topwedstrijden.
Ook het teamklassement is aangepast. Tot nu toe werd dat bepaald door de tien beste renners per ploeg. In het nieuwe puntensysteem zal dat worden berekend door de uitslagen van de beste twintig renners per ploeg.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden