Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote wielerronden en monumenten leveren meer punten op bij UCI

Grote wielerronden en monumenten leveren meer punten op bij UCI

AIGLE (ANP) - Wielrenners krijgen komend seizoen meer punten bij topprestaties in de grote wielerronden en in de belangrijkste eendagswedstrijden, de vijf zogenoemde monumenten. De internationale wielerunie UCI maakte de hervorming van het puntensysteem in de WorldTour vrijdag bekend.

In de drie grote wielerrondes, de Giro d'Italia, de Tour de France en de Vuelta, zijn komend seizoen meer punten te verdienen. Dat geldt zowel voor de eindrangschikking, de afzonderlijke ritten als de nevenklassementen. De vijf monumenten, Milaan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en Ronde van Lombardije, komen in een extra categorie met een hoger puntenaantal.

Voor topprestaties op de WK's en Olympische Spelen zijn meer UCI-punten te verdienen. Etappes in de meerdaagse wedstrijden in de WorldTour en in de ProSeries leveren ook meer punten op.

Teamklassement

De veranderingen hebben tot doel dat er een groter verschil komt tussen de punten die verdiend worden in de belangrijkste wedstrijden en de koersen in de lagere categorieën. De UCI wil hiermee bewerkstelligen dat de teams worden aangespoord om de beste renners in te zetten in de belangrijkste wedstrijden. Hierdoor komt er een beter verband tussen het aantal punten en de sportieve prestaties, die op een hoger niveau liggen in de topwedstrijden.

Ook het teamklassement is aangepast. Tot nu toe werd dat bepaald door de tien beste renners per ploeg. In het nieuwe puntensysteem zal dat worden berekend door de uitslagen van de beste twintig renners per ploeg.

Meer uit Sport

Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

55 minuten geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

2 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

2 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

3 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

5 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

5 uur geleden
Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

7 uur geleden