Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote vuurwerkshows gaan ondanks harde wind vooralsnog door

Grote vuurwerkshows gaan ondanks harde wind vooralsnog door

ROTTERDAM/AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - De grote vuurwerkshows die rond middernacht staan gepland in Rotterdam, Amsterdam en Den Haag gaan vooralsnog door. De organisatoren en de betrokken gemeenten laten weten dat de seinen ondanks de harde wind op groen staan, maar dat later op de dag een definitief besluit genomen wordt. De vuurwerkshows in Hoek van Holland en Waddinxveen zijn wel afgeblazen.

Organisator Electric Fireworks, die de vuurwerkshow op het Museumplein in Amsterdam verzorgt, meldt dat de wind nu tussen kracht 4 en 5 blijft en dat daarmee de show doorgang kan vinden. "We houden de situatie nauwlettend in de gaten, maar het ziet er nu positief uit", aldus een woordvoerster.

In Rotterdam staat het nationale vuurwerk bij de Erasmusbrug gepland en is er een show bij de Zevenhuizerplas in stadsdeel Nesselande. Die gaan volgens een woordvoerder van de gemeente Rotterdam vooralsnog door, tenzij de weersverwachtingen veranderen. Het vuurwerk in Hoek van Holland nabij het strand is vanwege de harde wind afgelast.

Laatste moment

Dat is ook de stand van zaken in Den Haag, waar DB Evenementen een vuurwerkshow houdt bij de Hofvijver. Directeur Peter Boelhouwer zegt er vanuit te gaan dat de show doorgaat, maar ook hier valt het besluit "op het laatste moment". Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat de omgevingsdienst later zondag de knoop doorhakt.

Het jaarlijkse vreugdevuur in Floradorp in Amsterdam-Noord wordt ontstoken, zo hebben de gemeente, politie en brandweer zaterdag al besloten. Wel is de brandstapel door de harde wind een stuk lager en mag die niet hoger dan 5 meter zijn. Anders was een stapel van 8 meter toegestaan. De vuurwerkshows die in Waddinxveen stonden gepland op het terrein van een voetbalclub zijn zaterdag al afgelast vanwege het onstuimige weer.

Meer uit Binnenland

Marcouch vol afschuw over 'laffe en brute' aanval Berlijn

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".

14 minuten geleden
Halsema: waar nodig extra maatregelen bij WorldPride Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag. De Amsterdamse driehoek (politie, burgemeester en Openbaar Ministerie) heeft overlegd en er is nauw contact met de organisatie, stelt ze.

48 minuten geleden
Zomercarnaval in Rotterdam rustig verlopen, wel aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.

51 minuten geleden
Sterrenwachten gaan naar strand en stad voor zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.

1 uur geleden
Uitbundig Zomercarnaval trekt door centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.

17 uur geleden
Máxima bij 'historische viering' WorldPride in Vondelpark

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.

20 uur geleden
Openbaar Ministerie pakt recordbedrag af van criminelen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.

22 uur geleden