Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote vraag naar tweedehands auto's goed nieuws voor LeasePlan

Grote vraag naar tweedehands auto's goed nieuws voor LeasePlan

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse leasebedrijf LeasePlan blijft onder andere profiteren van de sterke vraag naar tweedehands auto's. Niet alleen voor de verkoop maar ook als lease-auto. Dat meldt de onderneming in een handelsupdate over het eerste kwartaal van dit jaar. Doordat de autosector moeite heeft met het leveren van nieuwe modellen vanwege het wereldwijde chiptekort, krijgt de autoleasemaatschappij goede prijzen voor tweedehands auto's.

Het bedrijf, dat eerder dit jaar bekendmaakte samen te zullen gaan met de Franse sectorgenoot ALD, wist de winst bijna te verdubbelen tot ruim 360 miljoen euro. Daarbij was er sprake van een eenmalig voordeel van 85 miljoen euro uit derivaten, financiële producten om risico's op prijsschommelingen af te dekken.

De verhuurde vloot auto's groeide in de meetperiode met 6,3 procent tot een totaal van 1,9 miljoen voertuigen. Daarbij zat de orderportefeuille nog nooit zo vol. Topman Tex Gunning sprak van uitstekende resultaten. Volgens hem draagt ook de overgang naar elektrisch rijden bij aan de groei. Circa een op de vier leveringen is op dit moment elektrisch, zei hij in een toelichting.

LeasePlan verkocht het afgelopen kwartaal ruim 58.000 auto's. Dat was minder dan de 75.500 voertuigen een jaar geleden, maar de verkochte auto's leverden wel meer op dankzij de hogere prijzen.

Meer uit Financieel

Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

1 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

2 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

2 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

3 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

3 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

3 uur geleden