Grote vraag naar kaarten EK in Amsterdam
BOEKAREST (ANP) - Wie volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA op de tribune wil zitten bij een EK-wedstrijd van het Nederlands elftal, moet geluk hebben. De vraag naar kaarten is enorm. "De vraag overschrijdt het aanbod wel twintig tot dertig keer", zegt Gijs de Jong, die namens de KNVB toernooidirecteur is van speelstad Amsterdam. "Er is absolute schaarste."
Een groot gedeelte van de beschikbare kaarten voor het EK 2020 is al verkocht tijdens de eerste verkoopfase in de zomer. Na de loting van zaterdag in Boekarest begint de tweede fase, waarin per wedstrijd kaarten op de markt komen voor de vakken die bedoeld zijn voor de twee landen die in actie komen.
"Grofweg 70 tot 80 procent van de kaarten is al verkocht", zegt De Jong. "Na de loting komen de kaarten vrij voor de betrokken bonden. In Amsterdam betekent dat 6000 tot 7000 tickets per wedstrijd. Dat zijn heel beperkte aantallen, zeker als je weet dat we bijna 40.000 houders van een Oranje ClubCard hebben. De fans die er alle wedstrijden bij zijn geweest, zowel thuis als uit, zijn zo goed als gegarandeerd van een kaartje. Hoe minder ze zijn geweest, hoe kleiner de kans."
Loyaliteitssysteem
De KNVB heeft al in 2014 een loyaliteitssysteem ontwikkeld, waarmee tickets op een eerlijke en transparante manier onder toezicht van een notaris verdeeld kunnen worden als de vraag het aanbod overstijgt. "Dat systeem hebben we tot op heden nog nooit hoeven te gebruiken, maar nu wel", zegt De Jong.
De UEFA kreeg vanuit heel Europa ruim 19 miljoen aanvragen binnen voor kaarten. "Londen, München en Amsterdam staken daar met kop en schouders bovenuit wat betreft populariteit", aldus De Jong. De Europese bond heeft 3 miljoen kaarten beschikbaar voor de 51 wedstrijden, die verspreid door Europa in twaalf verschillende landen worden gespeeld. Amsterdam huisvest drie groepsduels, allemaal van Oranje, en een achtste finale.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.
2 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.
7 uur geledenBREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
17 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
19 uur geleden