Grote vraag naar kaarten EK in Amsterdam
BOEKAREST (ANP) - Wie volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA op de tribune wil zitten bij een EK-wedstrijd van het Nederlands elftal, moet geluk hebben. De vraag naar kaarten is enorm. "De vraag overschrijdt het aanbod wel twintig tot dertig keer", zegt Gijs de Jong, die namens de KNVB toernooidirecteur is van speelstad Amsterdam. "Er is absolute schaarste."
Een groot gedeelte van de beschikbare kaarten voor het EK 2020 is al verkocht tijdens de eerste verkoopfase in de zomer. Na de loting van zaterdag in Boekarest begint de tweede fase, waarin per wedstrijd kaarten op de markt komen voor de vakken die bedoeld zijn voor de twee landen die in actie komen.
"Grofweg 70 tot 80 procent van de kaarten is al verkocht", zegt De Jong. "Na de loting komen de kaarten vrij voor de betrokken bonden. In Amsterdam betekent dat 6000 tot 7000 tickets per wedstrijd. Dat zijn heel beperkte aantallen, zeker als je weet dat we bijna 40.000 houders van een Oranje ClubCard hebben. De fans die er alle wedstrijden bij zijn geweest, zowel thuis als uit, zijn zo goed als gegarandeerd van een kaartje. Hoe minder ze zijn geweest, hoe kleiner de kans."
Loyaliteitssysteem
De KNVB heeft al in 2014 een loyaliteitssysteem ontwikkeld, waarmee tickets op een eerlijke en transparante manier onder toezicht van een notaris verdeeld kunnen worden als de vraag het aanbod overstijgt. "Dat systeem hebben we tot op heden nog nooit hoeven te gebruiken, maar nu wel", zegt De Jong.
De UEFA kreeg vanuit heel Europa ruim 19 miljoen aanvragen binnen voor kaarten. "Londen, München en Amsterdam staken daar met kop en schouders bovenuit wat betreft populariteit", aldus De Jong. De Europese bond heeft 3 miljoen kaarten beschikbaar voor de 51 wedstrijden, die verspreid door Europa in twaalf verschillende landen worden gespeeld. Amsterdam huisvest drie groepsduels, allemaal van Oranje, en een achtste finale.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur huurt Omar Marmoush dit voetbalseizoen van Manchester City. In de overeenkomst is opgenomen dat de Londenaren de Egyptische spits daarna verplicht definitief overnemen. Britse media melden dat Tottenham 50 miljoen pond (ruim 58 miljoen euro) betaalt voor Marmoush. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 60 miljoen pond.
29 minuten geledenBAKOE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom heeft zijn basisopstelling voor de uitwedstrijd tegen FK Qarabağ in de play-offs van de Conference League op twee plaatsen aangepast. Max Bruns begint in Azerbeidzjan als linkervleugelverdediger en rechts voorin is er een plaats vrijgemaakt voor Younes Taha.
45 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA bereidt strafrechtelijke procedures voor tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De aanleiding hiervoor is het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden. Dat blijkt uit een document dat de UEFA aan het ANP heeft gestuurd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verandert vanaf dit seizoen de naam G-voetbal in Voetbal+. De nieuwe naam sluit volgens de Nederlandse voetbalbond beter aan bij de brede en diverse groep voetballers die binnen deze voetbalvorm actief is. "Voetbal+ begint bij wat alle spelers met elkaar gemeen hebben: voetbal. De plus staat voor wat soms extra nodig is om mee te kunnen doen, zoals begeleiding, aandacht of aanpassingen in de voetbalomgeving", aldus de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid wil niet onderhandelen met FC Barcelona over een mogelijke transfer van Julián Álvarez. De raad van bestuur schaart zich achter het voornemen van de club om geen gesprekken met de Catalanen te voeren over een transfer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het vuurwerkincident bij SC Cambuur leidt er vooralsnog niet toe dat er extra maatregelen komen rond de thuiswedstrijd Feyenoord - ADO Den Haag, zondag in Rotterdam. Volgens een woordvoerder van de gemeente Rotterdam ziet de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) hier op dit moment geen aanleiding toe.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De voetbalbond van Saudi-Arabië heeft "voorlopig" zijn steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De baas van de wereldvoetbalbond ligt nog steeds onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.
2 uur geleden