Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote vraag naar energiebesparende maatregelen huizenbezitters

Grote vraag naar energiebesparende maatregelen huizenbezitters

DEN HAAG (ANP) - Door de sterk gestegen energieprijzen is er fors meer vraag naar energiebesparende maatregelen voor woningen zoals het installeren van een warmtepomp of het aanbrengen van isolatie en zonnepanelen. Daardoor lopen de wachttijden bij isolatie- en energiebedrijven hard op, concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na onderzoek onder de eigen leden.

Circa één op de vijf huiseigenaren is van plan zijn woning te verduurzamen in het licht van de oplopende energiekosten. De gemiddelde energienota valt per maand momenteel 82 euro duurder uit dan het oude tarief, aldus de vereniging. Daarmee wordt voor steeds meer huishoudens energie besparen pure noodzaak.

Nadeel voor de huiseigenaren met groene bedoelingen is de beperkte beschikbaarheid van bijvoorbeeld wamtepompen en zonnepanelen. Warmtepompen zijn maar mondjesmaat leverbaar. Dat probleem lijkt ook bij zonnepanelen te gaan spelen, aldus de VEH. Daarbij komt nog eens het tekort aan vakkrachten die de apparatuur kunnen installeren.

De VEH stelt dat ondanks de lange wachttijden het raadzaam is om nu in actie te komen. Mogelijk dat dan voor volgende winter aanpassingen aan het huis gedaan kunnen zijn. Om mensen met een kleine portemonnee te helpen zouden wat VEH betreft maatregelen getroffen moeten worden. Zo zouden isolatiesubsidies vooraf in plaats van achteraf uitgekeerd moeten worden. Verder zouden huiseigenaren van slecht geïsoleerde huizen een tegoedbon voor de isolatie van hun woning moeten krijgen.

Meer uit Financieel

AI-aandelen stuwen Wall Street, Nasdaq stijgt naar nieuw record

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

3 uur geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

4 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

4 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

5 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

5 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

7 uur geleden