Grote vraag naar computerchips goed nieuws voor Besi
DUIVEN (ANP) - Besi heeft in het tweede kwartaal volop geprofiteerd van wat de producent van assemblageapparatuur voor de chipproductie "gunstige marktomstandigheden" noemt. De wereldwijde chipproductie loopt op volle kracht om te proberen aan de enorme vraag te voldoen en dat leverde Besi ook de nodige vraag naar zijn machines op. Omzet en winst kwamen hoger uit dan het bedrijf zelf had verwacht.
De omzet in de maanden april tot en met juni bedroeg 226,1 miljoen euro, meer dan de helft hoger dan in het eerste kwartaal. Dat leidde voor Besi tot een winst van 93,5 miljoen euro, 2,5 keer zo veel als in het voorgaande kwartaal. De groei zat in vrijwel alle markten en in alle regio's, maar met name producenten van chips voor mobiele apparaten zoals telefoons wisten Besi te vinden.
Het orderboek zit met ruim 200 miljoen euro wat minder vol dan aan het einde van de eerste periode. Wel is dat haast dubbel zo veel als een jaar geleden.
Gebruikelijke seizoensinvloeden
Voor het lopende kwartaal rekent Besi op een iets lagere omzet dan in de tweede periode. Dat hangt volgens het bedrijf samen met gebruikelijke seizoensinvloeden. Ook is het bedrijf dan ietsje minder winstgevend. In het tweede kwartaal was de winstmarge aan de hoge kant omdat er producten werden verkocht waar Besi meer aan verdient, maar er ook zeer efficiënt werd geproduceerd. Ook kostenbesparingen hielpen daarbij.
Besi zag het beschikbare geld groeien naar meer dan 200 miljoen euro, ondanks de forse investeringen die het bedrijf doet om verder te groeien. Daarom geeft het bedrijf nog eens 60 miljoen euro uit aan de inkoop van eigen aandelen, waarmee het aandeelhouders wil belonen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
3 uur geleden