Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote vraag naar cashgeld bij Poolse tak ING door oorlog Oekraïne

Grote vraag naar cashgeld bij Poolse tak ING door oorlog Oekraïne

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - ING merkt dat er extra veel cashgeld uit de muur wordt gehaald in Polen. De vraag naar contanten bij geldautomaten en bankkantoren is fors gestegen, heeft topman Brunon Bartkiewicz van ING Bank Śląski gezegd in een interview met zakennieuwssite Business Insider Polska. ING Bank Śląski is de Poolse dochter van het financiële concern.

Bartkiewicz gaf geen specifieke cijfers. Wel zei hij er vanuit te gaan dat de situatie in de komende dagen zal stabiliseren. Poolse banken zijn volgens hem namelijk stabiel en er zou in het buurland van Oekraïne ook helemaal geen risico bestaan dat mensen binnenkort opeens niet meer bij hun spaargeld kunnen komen.

De baas van ING Bank Śląski, in grootte de vijfde bank van Polen, merkt wel dat er de laatste tijd meer zogeheten ddos-aanvallen afgevuurd worden op zijn bank. Dan proberen criminelen bijvoorbeeld de website plat te leggen door de systemen te bestoken met dataverkeer, zodat ze overbelast raken en onbereikbaar worden. Volgens Bartkiewicz hebben die cyberaanvallen geen hele grote impact, zijn bank zou goed voorbereid zijn om ze af te slaan.

Meer uit Financieel

Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

29 minuten geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

53 minuten geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

1 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

2 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

3 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

3 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

3 uur geleden