Grote voorraad wapens gevonden bij maffiabaas met banden Taghi
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse politie heeft een enorm wapenarsenaal aangetroffen in de kelder van maffiabaas Raffaele Imperiale. De drugscrimineel, die ook banden zou hebben met de Nederlander Ridouan Taghi, werd in 2021 opgepakt en werkt inmiddels samen met de Italiaanse justitie.
In zijn woning in Napels vond de politie meer dan tachtig wapens die verstopt zaten onder de garagevloer. Daar lagen onder meer drie kalasjnikovs, een granaat en meer dan 5000 patronen van munitie.
Imperiale kwam in 2016 in het nieuws omdat de politie toen twee schilderijen van Van Gogh terugvond in een van zijn villa's. Die had hij waarschijnlijk op de zwarte markt gekocht, nadat ze in 2002 waren gestolen uit het Van Gogh Museum in Amsterdam.
Volgens Italiaanse media was Imperiale voor zijn arrestatie een sleutelfiguur in de internationale drugshandel. Hij zou zijn carrière zijn begonnen in Amsterdam, waar hij enige tijd woonde. Daarna groeide hij uit tot leider van de beruchte Camorra-maffia. Imperiale werd gearresteerd in Dubai en een jaar later uitgeleverd aan Italië.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
26 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
3 uur geleden