Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote voorraad wapens gevonden bij maffiabaas met banden Taghi

Grote voorraad wapens gevonden bij maffiabaas met banden Taghi

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse politie heeft een enorm wapenarsenaal aangetroffen in de kelder van maffiabaas Raffaele Imperiale. De drugscrimineel, die ook banden zou hebben met de Nederlander Ridouan Taghi, werd in 2021 opgepakt en werkt inmiddels samen met de Italiaanse justitie.

In zijn woning in Napels vond de politie meer dan tachtig wapens die verstopt zaten onder de garagevloer. Daar lagen onder meer drie kalasjnikovs, een granaat en meer dan 5000 patronen van munitie.

Imperiale kwam in 2016 in het nieuws omdat de politie toen twee schilderijen van Van Gogh terugvond in een van zijn villa's. Die had hij waarschijnlijk op de zwarte markt gekocht, nadat ze in 2002 waren gestolen uit het Van Gogh Museum in Amsterdam.

Volgens Italiaanse media was Imperiale voor zijn arrestatie een sleutelfiguur in de internationale drugshandel. Hij zou zijn carrière zijn begonnen in Amsterdam, waar hij enige tijd woonde. Daarna groeide hij uit tot leider van de beruchte Camorra-maffia. Imperiale werd gearresteerd in Dubai en een jaar later uitgeleverd aan Italië.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

1 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

2 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

2 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

3 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

4 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

4 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

6 uur geleden