Grote voorraad wapens gevonden bij maffiabaas met banden Taghi
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse politie heeft een enorm wapenarsenaal aangetroffen in de kelder van maffiabaas Raffaele Imperiale. De drugscrimineel, die ook banden zou hebben met de Nederlander Ridouan Taghi, werd in 2021 opgepakt en werkt inmiddels samen met de Italiaanse justitie.
In zijn woning in Napels vond de politie meer dan tachtig wapens die verstopt zaten onder de garagevloer. Daar lagen onder meer drie kalasjnikovs, een granaat en meer dan 5000 patronen van munitie.
Imperiale kwam in 2016 in het nieuws omdat de politie toen twee schilderijen van Van Gogh terugvond in een van zijn villa's. Die had hij waarschijnlijk op de zwarte markt gekocht, nadat ze in 2002 waren gestolen uit het Van Gogh Museum in Amsterdam.
Volgens Italiaanse media was Imperiale voor zijn arrestatie een sleutelfiguur in de internationale drugshandel. Hij zou zijn carrière zijn begonnen in Amsterdam, waar hij enige tijd woonde. Daarna groeide hij uit tot leider van de beruchte Camorra-maffia. Imperiale werd gearresteerd in Dubai en een jaar later uitgeleverd aan Italië.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
26 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
4 uur geleden