Grote vliegmaatschappijen VS laten passagiers mondmaskers dragen
WASHINGTON (ANP) - Drie van de vier grootste Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gaan passagiers verplichten mondmaskers te dragen op binnenlandse vluchten. Dat moet de verspreiding van het coronavirus tegengaan en terughoudende passagiers overtuigen weer vluchten te gaan boeken.
Het gaat om United Airlines, Delta Air Lines en American Airlines, nadat maatschappij JetBlue Airways de maatregel eerder aankondigde. Ook het kleinere Frontier Airlines gaat mondbedekking aan boord verplicht maken.
De vliegmaatschappijen laten de maskerplicht begin mei ingaan. Jonge kinderen zijn uitgezonderd. Veel van de bedrijven laten ook piloten en ander personeel aan boord maskers dragen. Van de vier grootste Amerikaanse vliegmaatschappijen heeft alleen Southwest Airlines het dragen van een mondkapje niet verplicht.
Door de coronacrisis hebben de luchtvaartmaatschappijen in de VS het aantal Amerikaanse passagiers met 95 procent zien afnemen. Meerdere vakbonden en wetgevers hebben luchtvaarttoezichthouder FAA opgeroepen gezichtsbedekking voor zowel passagiers als vliegpersoneel verplicht te maken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.
3 uur geleden