Grote verkeersdrukte voorzien op Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers moeten voor het tweede opeenvolgende weekeinde rekening houden met grote drukte op de Europese wegen. Met name in Frankrijk worden volgens de ANWB flinke opstoppingen verwacht door toeristen op weg naar hun vakantiebestemmingen of op de terugweg naar huis.
Op de A6/A7, de Route du Soleil, worden de eerste files al rond 06.00 uur verwacht. Met name tussen Lyon en Orange moeten weggebruikers rekening houden met urenlange vertraging op de tweede zwarte zaterdag. Ook op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux en op de routes door Midden-Frankrijk wordt grote drukte voorzien. Ook vorige week, op de eerste zwarte zaterdag, was er sprake van topdrukte op deze trajecten. De Franse politie telde rond het middaguur al 760 kilometer file op de wegen.
Ook in Duitsland worden dit weekeinde flinke verkeersopstoppingen voorzien. Het gaat dan met name om de A7 tussen Hamburg en de Deense grens en om de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München.
In het Alpengebied worden er net als voorgaande weekeinden lange wachttijden voorzien op de Oostenrijkse wegen richting Slovenië, en dan met name op de A11 voor de Karawankentunnel. In Zwitserland moeten vakantiegangers rekening houden met een wachttijd van ruim een uur bij de St. Gotthardtunnel.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
17 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geleden