Grote verkeersdrukte voorzien op Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers moeten voor het tweede opeenvolgende weekeinde rekening houden met grote drukte op de Europese wegen. Met name in Frankrijk worden volgens de ANWB flinke opstoppingen verwacht door toeristen op weg naar hun vakantiebestemmingen of op de terugweg naar huis.
Op de A6/A7, de Route du Soleil, worden de eerste files al rond 06.00 uur verwacht. Met name tussen Lyon en Orange moeten weggebruikers rekening houden met urenlange vertraging op de tweede zwarte zaterdag. Ook op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux en op de routes door Midden-Frankrijk wordt grote drukte voorzien. Ook vorige week, op de eerste zwarte zaterdag, was er sprake van topdrukte op deze trajecten. De Franse politie telde rond het middaguur al 760 kilometer file op de wegen.
Ook in Duitsland worden dit weekeinde flinke verkeersopstoppingen voorzien. Het gaat dan met name om de A7 tussen Hamburg en de Deense grens en om de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München.
In het Alpengebied worden er net als voorgaande weekeinden lange wachttijden voorzien op de Oostenrijkse wegen richting Slovenië, en dan met name op de A11 voor de Karawankentunnel. In Zwitserland moeten vakantiegangers rekening houden met een wachttijd van ruim een uur bij de St. Gotthardtunnel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
7 uur geleden