Grote verkeersdrukte voorzien op Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers moeten voor het tweede opeenvolgende weekeinde rekening houden met grote drukte op de Europese wegen. Met name in Frankrijk worden volgens de ANWB flinke opstoppingen verwacht door toeristen op weg naar hun vakantiebestemmingen of op de terugweg naar huis.
Op de A6/A7, de Route du Soleil, worden de eerste files al rond 06.00 uur verwacht. Met name tussen Lyon en Orange moeten weggebruikers rekening houden met urenlange vertraging op de tweede zwarte zaterdag. Ook op de A10 tussen Parijs en Tours en bij Poitiers richting Bordeaux en op de routes door Midden-Frankrijk wordt grote drukte voorzien. Ook vorige week, op de eerste zwarte zaterdag, was er sprake van topdrukte op deze trajecten. De Franse politie telde rond het middaguur al 760 kilometer file op de wegen.
Ook in Duitsland worden dit weekeinde flinke verkeersopstoppingen voorzien. Het gaat dan met name om de A7 tussen Hamburg en de Deense grens en om de wegen rond Stuttgart, Neurenberg en München.
In het Alpengebied worden er net als voorgaande weekeinden lange wachttijden voorzien op de Oostenrijkse wegen richting Slovenië, en dan met name op de A11 voor de Karawankentunnel. In Zwitserland moeten vakantiegangers rekening houden met een wachttijd van ruim een uur bij de St. Gotthardtunnel.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
8 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
18 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden