Grote uitslaande brand woedt op meerdere etages flat Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Op de bovenste etages van een flat aan de Maarten Harpertsz Trompweg in Dordrecht woedt in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand.
De brand brak maandagochtend rond 00.20 uur uit op de elfde verdieping van het pand en verspreidde zich naar de bovenste etage van het pand. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid brandt ook de zijkant van de flat.
Bewoners van het pand worden met bussen naar het Van der Valk Hotel in Dordrecht gebracht, waar ze worden opgevangen. Meerdere mensen zijn nagekeken op rookinhalatie. Of er nog personen aanwezig zijn in het gebouw, is onduidelijk.
De brand woedt in de Short Stay Facility in Dordrecht (SSF), een woontoren met 189 appartementen. De woordvoerder meldt dat in hetzelfde gebouw in de nacht van zaterdag op zondag ook een brand uitbrak.
Wouter Kolff, de burgemeester van Dordrecht, spreekt op X van een plek "waar kwetsbare mensen wonen". "Mijn gedachten zijn bij de onschuldige bewoners die dit gisteren en eerder ook al moesten meemaken", schrijf hij.
In september vorig jaar woedde er ook brand op de elfde verdieping van het gebouw. Toen werd een 28-jarige man uit Dordrecht aangehouden op verdenking van brandstichting.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
6 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden