Grote uitslaande brand woedt op meerdere etages flat Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Op de bovenste etages van een flat aan de Maarten Harpertsz Trompweg in Dordrecht woedt in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand.
De brand brak maandagochtend rond 00.20 uur uit op de elfde verdieping van het pand en verspreidde zich naar de bovenste etage van het pand. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid brandt ook de zijkant van de flat.
Bewoners van het pand worden met bussen naar het Van der Valk Hotel in Dordrecht gebracht, waar ze worden opgevangen. Meerdere mensen zijn nagekeken op rookinhalatie. Of er nog personen aanwezig zijn in het gebouw, is onduidelijk.
De brand woedt in de Short Stay Facility in Dordrecht (SSF), een woontoren met 189 appartementen. De woordvoerder meldt dat in hetzelfde gebouw in de nacht van zaterdag op zondag ook een brand uitbrak.
Wouter Kolff, de burgemeester van Dordrecht, spreekt op X van een plek "waar kwetsbare mensen wonen". "Mijn gedachten zijn bij de onschuldige bewoners die dit gisteren en eerder ook al moesten meemaken", schrijf hij.
In september vorig jaar woedde er ook brand op de elfde verdieping van het gebouw. Toen werd een 28-jarige man uit Dordrecht aangehouden op verdenking van brandstichting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) heeft het onderhoud aan meerdere wegen voorlopig geschrapt, omdat er vanuit het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat te weinig geld beschikbaar is. Dat bevestigt een woordvoerder van RWS na berichtgeving door De Telegraaf. Het gaat om wegen in Groningen, Friesland, Drenthe en Utrecht.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Breukelen en Utrecht kunnen woensdag geen treinen rijden door blikseminslag, meldt NS. Daardoor is er geen treinvervoer mogelijk op de trajecten Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal en Schiphol Airport - Utrecht Centraal. De vervoerder verwacht dat dit tot in ieder geval 13.00 uur zal duren. Eerder meldde NS nog dat de problemen tot ongeveer 19.00 uur zouden aanhouden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In bijna heel het land kunnen onweersbuien voor overlast zorgen. Die kunnen gepaard gaan met hagel en windstoten, meldt het KNMI.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het eerste kwartaal van 2026 minder dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het RIVM op basis van voorlopige cijfers. In het begin van dit jaar was de uitstoot ruim 5 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag brengen twaalf asielzoekers de nacht door op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat meldt hulporganisatie MiGreat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm blijft bestaan. Er komt een nieuw sirenenetwerk in samenwerking met Defensie. Dat meldt justitieminister David van Weel (VVD). In een brief spreekt hij van een "nieuw innovatief sirenenetwerk dat aansluit bij de eisen van deze tijd". Het moet ook landelijk bediend kunnen worden.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Vijfhonderd inwoners van Nijmegen mogen vanaf 1 september een halfjaar gratis met de trein reizen, zowel in de spits als daarbuiten. De gemeente doet mee aan een proef van de NS. Die is bedoeld om "mobiliteitsongelijkheid tegen te gaan en beter inzicht te krijgen in de reisbehoefte van mensen voor wie reiskosten een drempel zijn".
21 uur geleden