Grote uitslaande brand woedt op meerdere etages flat Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Op de bovenste etages van een flat aan de Maarten Harpertsz Trompweg in Dordrecht woedt in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand.
De brand brak maandagochtend rond 00.20 uur uit op de elfde verdieping van het pand en verspreidde zich naar de bovenste etage van het pand. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid brandt ook de zijkant van de flat.
Bewoners van het pand worden met bussen naar het Van der Valk Hotel in Dordrecht gebracht, waar ze worden opgevangen. Meerdere mensen zijn nagekeken op rookinhalatie. Of er nog personen aanwezig zijn in het gebouw, is onduidelijk.
De brand woedt in de Short Stay Facility in Dordrecht (SSF), een woontoren met 189 appartementen. De woordvoerder meldt dat in hetzelfde gebouw in de nacht van zaterdag op zondag ook een brand uitbrak.
Wouter Kolff, de burgemeester van Dordrecht, spreekt op X van een plek "waar kwetsbare mensen wonen". "Mijn gedachten zijn bij de onschuldige bewoners die dit gisteren en eerder ook al moesten meemaken", schrijf hij.
In september vorig jaar woedde er ook brand op de elfde verdieping van het gebouw. Toen werd een 28-jarige man uit Dordrecht aangehouden op verdenking van brandstichting.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden