Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote treinuitval in Duitsland door staking

Grote treinuitval in Duitsland door staking

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het treinverkeer in Duitsland is woensdag ernstig ontregeld door het begin van een driedaagse staking van spoorpersoneel van Deutsche Bahn. Het staatsspoorbedrijf rijdt nu met een nooddienstregeling waarbij slechts een vijfde van de langeafstandstreinen rijdt. Passagiers is gevraagd zoveel mogelijk af te zien van reizen met de trein.

De landelijke staking bij het personenvervoer begon woensdagochtend vroeg om 02.00 uur. Sinds dinsdagavond werd al gestaakt bij het Duitse goederenvervoer. De actie duurt tot vrijdag 18.00 uur, hoewel er daarna ook nog rekening moet worden gehouden met verstoringen. Ook internationale treinen vanuit Nederland naar Duitsland rijden niet. Duitsland is een belangrijk knooppunt voor het Europese treinverkeer.

De spoorvakbond GDL heeft opgeroepen tot de staking in verband met een slepend conflict met Deutsche Bahn over verkorte werkweken en hogere lonen. Deutsche Bahn had nog geprobeerd de staking te voorkomen via een zaak bij een arbeidsrechtbank. Die rechtbank oordeelde echter dat de staking door kon gaan.

Massale uitval

Machinisten en ander spoorpersoneel van Deutsche Bahn hebben sinds het begin van de onderhandelingen in november al twee keer eerder gestaakt om de eisen kracht bij te zetten, maar nu gaat het om de langste staking tot dusver.

De actie treft ook het regionale treinverkeer. Volgens Deutsche Bahn is er sprake van massale uitval van regionale diensten. De maatschappij heeft GDL opgeroepen opnieuw te onderhandelen om tot een compromis te komen. De Duitse transportminister Volker Wissing heeft eveneens een oproep gedaan voor de partijen om weer om tafel te gaan.

Wegen geblokkeerd

De staking op het spoor komt op een moment dat Duitse boeren actie voeren tegen plannen van de regering om bepaalde belastingvoordelen voor de landbouwsector af te schaffen. Daarbij worden ook wegen geblokkeerd.

De Nederlandse logistieke ondernemersorganisatie evofenedex zegt dat de combinatie van een spoorstaking en boerenprotesten vrij uitzonderlijk is en adviseert transporteurs de actuele situatie goed te volgen. Daarbij moet rekening worden gehouden met vertragingen bij het goederenvervoer.

Meer uit Financieel

Slowakije: komende dagen akkoord over EU-stop Russische gasimport

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije wil uiterlijk dinsdag een akkoord met de Europese Unie bereiken over het stopzetten van gasleveringen uit Rusland en een nieuw sanctiepakket. Dat heeft premier Robert Fico zaterdag gezegd. Slowakije importeert nog Russisch gas, maar daar wil de Europese Commissie graag van af.

40 minuten geleden
Google sluit deal met AI-start-up Windsurf, melden bronnen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.

2 uur geleden
ANVR: Nederlander boekt vakantie dit jaar later en minder vaak

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.

4 uur geleden
Wall Street sluit met verliezen, Levi Strauss wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat president Donald Trump vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent wil invoeren op een deel van de producten uit Canada. Daardoor werden de handelszorgen weer aangewakkerd. Verder was jeansmerk Levi Strauss een flinke winnaar na goed ontvangen kwartaalcijfers.

13 uur geleden
FT: waarde xAI naar 200 miljard bij volgende financieringsronde

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, mikt bij een volgende financieringsronde op een waarde van wel 200 miljard dollar. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Daarmee zou xAI tien keer meer waard zijn dan begin volgend jaar.

13 uur geleden
Mijnbouwer Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.

15 uur geleden
Winstwaarschuwing Duits chemieconcern BASF door zwakkere vraag

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.

16 uur geleden