Grote treinstaking Duitsland eindigt eerder op maandag
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote zesdaagse staking van treinmachinisten in Duitsland eindigt maandagochtend vroeg al in plaats van aan het begin van de avond, meldt vakbond GDL. De werkonderbreking van personeelsleden van de Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn (DB) zorgt in dat land voor enorme verstoringen in het persoonsvervoer en goederenvervoer. De meeste treinen in het land rijden niet door de staking.
Machinisten zouden eigenlijk het werk neerleggen tot en met maandag 18.00 uur, maar de vakbond laat nu weten dat de leden staken tot maandag 01.00 uur in de nacht.
De staking begon afgelopen dinsdag in het goederenvervoer en woensdag in het personenvervoer. Het is de langste staking op het Duitse spoor ooit. Vakbondsleden van GDL willen met de werkonderbreking afdwingen dat ze van DB een hoger loon krijgen om de gestegen inflatie. Ook willen ze een kortere werkweek van 35 uur voor datzelfde loon.
Tijdens de staking rijden er ook geen treinen tussen Nederland en Duitsland, meldde de NS maandag. Het gaat onder meer om alle ICE International-treinen naar Duitsland en de intercity naar Berlijn. Ook de treinen van Arriva tussen Heerlen en de Duitse stad Aken vallen uit.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
10 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta roept TikTok en YouTube op om de bescherming van tieners op sociale media te verbeteren. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram doet dat onder meer via paginagrote advertenties in onder meer The New York Times.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.
14 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.
15 uur geleden