Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote treinstaking Duitsland eindigt eerder op maandag

Grote treinstaking Duitsland eindigt eerder op maandag

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote zesdaagse staking van treinmachinisten in Duitsland eindigt maandagochtend vroeg al in plaats van aan het begin van de avond, meldt vakbond GDL. De werkonderbreking van personeelsleden van de Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn (DB) zorgt in dat land voor enorme verstoringen in het persoonsvervoer en goederenvervoer. De meeste treinen in het land rijden niet door de staking.

Machinisten zouden eigenlijk het werk neerleggen tot en met maandag 18.00 uur, maar de vakbond laat nu weten dat de leden staken tot maandag 01.00 uur in de nacht.

De staking begon afgelopen dinsdag in het goederenvervoer en woensdag in het personenvervoer. Het is de langste staking op het Duitse spoor ooit. Vakbondsleden van GDL willen met de werkonderbreking afdwingen dat ze van DB een hoger loon krijgen om de gestegen inflatie. Ook willen ze een kortere werkweek van 35 uur voor datzelfde loon.

Tijdens de staking rijden er ook geen treinen tussen Nederland en Duitsland, meldde de NS maandag. Het gaat onder meer om alle ICE International-treinen naar Duitsland en de intercity naar Berlijn. Ook de treinen van Arriva tussen Heerlen en de Duitse stad Aken vallen uit.

Meer uit Financieel

Meta schikt Amerikaanse verslavingszaak voor 18 miljard dollar

OAKLAND (ANP) - Meta treft een schikking die kan oplopen tot 18 miljard dollar met Amerikaanse staten die het socialemediabedrijf hadden aangeklaagd voor de vermeende verslavende werking van Instagram en Facebook op jongeren. Dat maken openbaar aanklagers en het bedrijf bekend. Meta belooft ook aanpassingen aan zijn socialemediaplatforms, waaronder verplichte nachtelijke pauzes, tijdslimieten en het verbergen van aantallen 'likes' bij minderjarige gebruikers.

1 uur geleden
Wall Street opent lager, Nvidia daalt in aanloop naar cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine minnen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van AI-chipconcern Nvidia die na het slot van de handel worden gepubliceerd. Daarnaast ging de aandacht uit naar een belangrijk cijfer over de Amerikaanse inflatie.

1 uur geleden
Ook Corendon en Transavia hekelen hoge Nederlandse vliegtaks

AMSTERDAM (ANP) - Ook Corendon en Transavia maken zich grote zorgen over de forse verhoging van de Nederlandse vliegbelasting. "Die ligt straks veel hoger dan in de landen om ons heen. Dat verschil is niet meer uit te leggen. De overheid behandelt de Nederlandse reiziger steeds meer als melkkoe", zegt een woordvoerster van Corendon.

2 uur geleden
Philips krijgt miljoenen van overheid VS voor roboticaonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft bijna 34 miljoen dollar gekregen van de Amerikaanse overheid voor onderzoek naar AI-gestuurde robotica bij de behandeling van beroertes. Het Nederlandse zorgtechnologieconcern kijkt of het mogelijk is dat artsen op afstand operatiekamers kunnen besturen. "De arts zit dan in een soort cockpit met joysticks en veel schermen", legt een woordvoerder uit.

2 uur geleden
Vakbonden: duizenden medewerkers Airbus in Spanje staken weer

MADRID (ANP/RTR) - Duizenden medewerkers van Airbus in Spanje hebben deze week hun staking hervat. De werkonderbreking volgt nadat werknemers het meest recente loonbod en bemiddelingsvoorstel van de Europese vliegtuigbouwer hadden afgewezen. Dat melden vakbonden woensdag, in aanloop naar een nieuwe bemiddelingsbijeenkomst donderdag.

3 uur geleden
Opnieuw langere wachtrijen op Schiphol door actie beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Reizigers moeten woensdag rekening houden met langere wachttijden bij de security op Schiphol. Beveiligers voeren opnieuw actie voor verbeteringen op de werkvloer. Volgens een woordvoerder van de luchthaven leiden de werkonderbrekingen ertoe dat passagiers gemiddeld zo'n twintig minuten moeten wachten.

4 uur geleden
PostNL mag tarieven volgend jaar opnieuw stevig verhogen

DEN HAAG (ANP) - Het versturen van post kan komend jaar weer flink duurder worden. PostNL mag de tarieven voor het basispakket aan postdiensten in 2027 met bijna 13 procent opschroeven, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend. Het gaat om de sterkste stijging in drie jaar.

5 uur geleden