Grote treinstaking Duitsland eindigt eerder op maandag
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote zesdaagse staking van treinmachinisten in Duitsland eindigt maandagochtend vroeg al in plaats van aan het begin van de avond, meldt vakbond GDL. De werkonderbreking van personeelsleden van de Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn (DB) zorgt in dat land voor enorme verstoringen in het persoonsvervoer en goederenvervoer. De meeste treinen in het land rijden niet door de staking.
Machinisten zouden eigenlijk het werk neerleggen tot en met maandag 18.00 uur, maar de vakbond laat nu weten dat de leden staken tot maandag 01.00 uur in de nacht.
De staking begon afgelopen dinsdag in het goederenvervoer en woensdag in het personenvervoer. Het is de langste staking op het Duitse spoor ooit. Vakbondsleden van GDL willen met de werkonderbreking afdwingen dat ze van DB een hoger loon krijgen om de gestegen inflatie. Ook willen ze een kortere werkweek van 35 uur voor datzelfde loon.
Tijdens de staking rijden er ook geen treinen tussen Nederland en Duitsland, meldde de NS maandag. Het gaat onder meer om alle ICE International-treinen naar Duitsland en de intercity naar Berlijn. Ook de treinen van Arriva tussen Heerlen en de Duitse stad Aken vallen uit.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van onder meer Burger King heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend met de verkoop van Whoppers en ander fastfood van zijn ketens. Het bedrijf, Restaurant Brands International (RBI), boekte in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst, mede door goede resultaten bij Burger King.
17 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery merkt de gevolgen van het verliezen van de uitzendrechten van de Amerikaanse basketbalcompetitie en het uitblijven van groot filmsucces. Het moederbedrijf van onder meer HBO, TNT en CNN heeft het afgelopen kwartaal minder omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo gaat de komende drie jaar zo'n 1 miljard dollar besparen. Dat heeft topman Dave Lewis van het bedrijf achter merken als Guinness, Smirnoff en Johnnie Walker bekendgemaakt. Lewis voorspelt groei voor de distilleerder en richt zich op herstel op de Noord-Amerikaanse markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TOTO Winkel en Betcity aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. In beide gevallen maakten de aanbieders volgens de Ksa gebruik van herkenbare verwijzingen naar bekende beroepsvoetballers. Eerder werd aanbieder TonyBet voor hetzelfde vergrijp aangesproken.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken in Nederland is deze week iets goedkoper geworden. Uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers komt naar voren dat een liter benzine donderdag 5 cent goedkoper is geworden vergeleken met maandag en een liter diesel 6 cent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.
4 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nintendo heeft bijna de helft meer winst geboekt in het afgelopen kwartaal. Het Japanse gamebedrijf kende een meevaller door een teruggave van invoerrechten door de Verenigde Staten. Daarnaast profiteerde het bedrijf van de opbrengsten van twee nieuwe spellen voor zijn populaire Switch 2, de nieuwste spelcomputer van het merk.
5 uur geleden